Demirtaş: Hobi bahçemiz geleceğe bırakacağımız en çevreci proje

Demirtaş: Hobi bahçemiz geleceğe bırakacağımız en çevreci proje
12.03.2024
A+
A-

İlkadım ilçesinde hakim kıldığı sosyal belediyecilik anlayışını yeni projeleriyle taçlandıran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Vatandaşların organik tarım yapmalarını desteklemek amacıyla ’Hobi Bahçeleri Projesi’ni hayata geçireceğini söyledi.

Başkan Demirtaş’ın gelecek nesillere yeşil bir ilkadım bırakmak adına yapmayı düşündüğü önemli projelerinden biri olan” Hobi Bahçeleri” projesi vatandaşların yoğun iş temposundan günlük hayatın stresinden uzaklaşmalarını sağlayarak sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunacak. Toplam da 40.000 m2 alanda 30 m2 ve 60 m2 olarak tasarlanan 450 bahçede vatandaşlar ekolojik bitkiler ve ürünler yetiştirerek toprakla uğraşacak. Engelliler ve kanser gibi rahatsızlıkları bulunan vatandaşlara öncelik tanınacak Hobi Bahçelerinde bu şekilde toplumda daha öncelikli gruplara destek sağlanmış olacak. Proje hem sağlıklı beslenmeye katkı sağlarken hem de doğayla iç içe bir yaşam tarzını teşvik ederek sosyal bir etkileşim ortamı oluşturacak.

Proje hakkında bilgi veren Başkan Necattin Demirtaş,” Güzeldere Mahallemiz Mert Irmağı kenarında yapmayı hedeflediğimiz “Hobi Bahçesi” projemizle insanların toprakla buluşmasını istiyoruz. İnsanları üretime teşvik etmek istiyoruz. Pandemi ve depremden sonra insanlar evden çıkıp, toprakla bütünleşmek, üretimde bulunmak istiyorlar. Doğal sebze ve meyvelerini kendileri üretmek istiyorlar. Hobi Bahçelerinde bir sosyalleşme ve arkadaş çevreleri de oluşuyor. Çocuklardan emekli insanlarımıza kadar herkes toprakla buluşsun ve üretim yapsın istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.