Demirtaş: Daha temiz bir İlkadım için çalışıyoruz

Demirtaş: Daha temiz bir İlkadım için çalışıyoruz
07.06.2022
76
A+
A-

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Çevresi ve çehresi daha temiz, yaşanabilir bir ilkadım için geri dönüşümü teşvik edecek bu tarz organizasyonlara büyük önem veriyoruz. Çevremize ve doğamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından “5 Haziran Dünya Çevre Günü” dolayısıyla düzenlenen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Bulvar AVM’ye stant açan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü atık pet şişeler ve bidonlarda yapılan kuş yuvaları, mevsimlik Begonya,Kadife Vapur Dumanı çiçekleri,kurşun kalem,atık pil toplama haznesi, gibi çeşitli materyalleri stanttı ziyaret eden vatandaşlara ücretsiz dağıttı.

“Geri dönüşüm katkı sağlayacak ürünleri tanıtıldı”

Belediyenin kendi atölyelerinde yapımı tamamlanan ; Bayat Ekmek Toplama Kutusu,Atık İlaç Kutusu,AYPİKUT, atık yağı bio dizele dönüşümü Sıfır Atık geri dönüşümü, karton kutuların tanıtımının yapıldığı etkinlik alanındaki ürünleri vatandaşlar ilgiyle inceledi.

“Çevrenin temizliği halkımızın elinde”

Daha yaşanılabilir bir dünya için çevre bilincinin olmazsa olmaz olduğunu her fırsatta söylüyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Ekolojik denge ortadan kalkıyor. Hızlı nüfus artışı, köyden kente göç, gelişen sanayi, teknoloji, kimyasalların çok kullanılması, fabrikalar, tarımda yanlış uygulamalar sera gazı emisyonunu ve çevre kirliliğini arttırıyor. Beraberinde de iklim değişikliğini getiriyor ve dünya ters yüz oluyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz bu bilinçle önemli çalışmalar yapıyor.En büyük görev tabi ki vatandaşlarımıza düşüyor. Çevrenin temizliği halkımızın ellerinde.Biz Belediye olarak elbette çok çaba sarf ediyoruz, bu konuda özel bir proje yapıyoruz. Yeni cihazlar, yeni makineler gibi. Yani birileri inadına çevreyi kirletiyor, elindeki pet şişeyi yolun ortasına, refüje, kaldırıma atıyor, oradaki çöp kutusuna atmıyor. Parklarda çekirdek çitliyor, bir diğer torbadan alıp, diğerine koymaya eriniyor. Yere bırakıyor. Vatandaşlarımız parkta, caddede, sokakta çevreyi kirleten birini gördükleri zaman onlara kibarca uyarıda bulunmaları lazım. ‘Sevgili arkadaşım, sevgili dostum! Lütfen çevreyi kirletmeyelim. Bu çevrede hep beraber yaşıyoruz’ deyip bunun önüne geçmemiz lazım. Yoksa bizim kirletilen sokakları temizlemekle başarılı olma şansımız yok” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.