Delta Varyantı Samsun’da görüldü

Delta Varyantı Samsun’da görüldü
30.06.2021
A+
A-

Samsun’un Salıpazarı ilçesinde 1 kişide delta varyantı tespit edildi.

Dünyada hızla yayılan Delta varyantı şu ana kadar Türkiye dahil 65 ülkede görüldü. Griple karıştırılan belirtileri baş-boğaz ağrısı, burun akıntısı olan varyasyonun yeni semptomlarından biri de işitme kaybı. Etkisini azaltmak için ise aşı olmak şart.

KARANTİNAYA ALINDI
Samsun’un Salıpazarı ilçesinde de bir kişide delta varyantına rastlandı. Hastalığa yakalanan kişiyle temaslı olduğu tespit edilenlere karantina uygulaması başlatıldı. Salıpazarı’na il dışından geldiği bildirilen bir kişinin semptom göstermesi nedeni ile yapılan test Covid testinde delta varyantı tespit edildi. Yetkililer hastalığın yayılmasında en etkili tedavinin aşı olduğunu vurgulayarak, aşılarını olmayan vatandaşların bir an evvel aşılarını yaptırmalarının son derece önemli olduğunu söyledi.

(Haberexpres)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber