resim yükle

Cumhuriyet Tırları Türkiye’yi dolaşmaya başladı

Cumhuriyet Tırları Türkiye’yi dolaşmaya başladı
12.06.2019
A+
A-

ADD Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık Özkefeli Cumhuriyet Tırları, Edirne’den Kars’a Türkiye’nin dört bir yanını karış karış gezmeye hazır hale getirildiğini ve dolaşmaya başladığını söyledi.

Yaptığı açıklamada, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100. yılında; Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kuruluşunun 30. yılında; ADD Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve 100 yıl önceki aynı coşkuyu yaşatacağını bildiğimiz Cumhuriyet Tırları, Edirne’den Kars’a Türkiye’nin dört bir yanını karış karış gezmeye hazır hale getirildi ve dolaşmaya başladı.

Cumhuriyet Tırlarının içerisinde; Atatürk ile ilgili sergilerden, 10. Yıl Madalyasına, Türkiye’de ve Dünya’da basılmış olan Atatürk ile ilgili yayınlara, orijinal objelere, Cumhuriyet Kadınları sergisine kadar bir çok şey yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra; iç donanımı sayesinde akşamları açık hava sinemasına, söyleyişi ve konserlere ev sahipliği de yapabilecek durumdadır.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılı nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi tarafından hazırlanan projeyle yola çıkan tırlar; Milli Mücadelenin 100. yılını kutladığımız bu yıl boyunca Tüm Türkiye’yi karış karış dolaşacak ve  ADD’nin 350 şubesine uğrayacaktır. Bu tırlardan biri 12-13 Haziran tarihleri arasında, Bulvar AVM de Samsun Halkı ile buluşacak.

18-19 Mayıs Tarihleri arsında da Samsun Atakum Çobanlı iskelesinde Samsunlularla buluşturduğumuz tırımız büyük bir ilgi görmüş, yüzlerce ziyaretçiyi ağırlamıştık. Doğu Karadeniz boyunca yoluna devam eden tırımıza ilgi büyük olmuştur.

Yeni bir yüzyıla ülkemizi Atatürk’ün ışığında hazırlamak amacıyla ADD, tüm yurttaşlarımızla omuz omuza çalışmaktadır. Cumhuriyet Tırı projesi aslında sadece bir tırın ülkeyi dolaşması değil, Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in ışığının tüm ülkeyi dolaşması ve aydınlatmasıdır.

Başta tek ve değişmez liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadelenin onurlu kahramanlarını, Cumhuriyet tarihi aydınlarımızı mekanın yettiği ölçüde sergi alanı içerisinde görebilir ve o coşkuyu bir nebzede olsa yaşabilirsiniz.

İki gün boyunca Milli Mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı güzel Samsun’umuz da kalacak olan tırımızı gezmeye, görmeye tüm halkımız davetlidir.

Yolumuz ve rotamız her daim Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk’ün yoludur.

Ulusal Üniter yapımızın, Milli Egemen ve Tam Bağımsız Türkiye’mizin adı ve simgesi olan Atamızın yolunda, aydınlık ve çağdaş bir Türkiye inşa edinceye kadar yürümeye devam edeceğiz.

Aziz Milletimize söz veriyoruz;

Atatürk (Türk) Devrimi kazanımlarını yaşatacağız.

Emperyalizmin oyunlarını 100 yıl önce olduğu gibi bugün de bozacağız.

Gerici, bölücü ve işbirlikçi zihniyetle olan mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz.

Uygarlık savaşını kazanacağız.

Hukukun üstünlüğünü sağlayacağız.

Demokrasimize ve demokrasinin vazgeçilmez ilkesi, laikliğe ödünsüz sahip çıkacağız.

Tek Başkomutanımız

Tek Liderimiz

Tek Rehberimiz

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN hedeflerini tümüyle gerçekleştireceğiz.

Yer tahsis yazımızı 23 Mayıs tarihinde Cumhuriyet Meydanı olarak Samsun Büyükşehir Belediyemize yazmıştık. Henüz herhangi bir cevap alamadık.  Cumhuriyet Tırımızın yerinin tahsisinde bizlere yardımcı olan Samsun Valiliğine ve Bulvar AVM Yönetimine çok teşekkür ediyoruz. Valilik 100. Yıl Koordinasyon kurulunun organizasyonu ile bugün buradayız. Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili bir açıklama bekliyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber