Cumhurbaşkanı Erdoğan Beşar Esad ile görüşecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beşar Esad ile görüşecek!
05.01.2023
87
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti toplantısında Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşeceğini açıkladı. Erdoğan açıklamasında “Bakanlarımızdan sonra liderler olarak görüşeceğiz” dedi.
AKP’nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye ile yaşanan son gelişmelerin ardından “Bakanlarımızdan sonra liderler olarak görüşeceğiz” diye konuştu.

Suriye’de yaşanan iç karşıklılığın ardından milyonlarca Suriye vatandaşı Türkiye’ye sığınmış yaşanan olaylar sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a sert sözlerle yüklenmişti. Son aylarda ise AKP Suriye ve Esad politikasında değişikliğe giderek ılımlı mesajlar vermiş Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın bulunduğu heyeter arasında Rusya’da görüşmeler sağlanmıştı.

ERDOĞAN ESAD İLE GÖRÜŞECEĞİNİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Beşar Esad ile görüşeceği öne çıkan haberler arasındayken bu konuyla ilgili durumu Erdoğan kendi ağzından açıkladı.
Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşeceğini açıklarken “Bakanlarımızdan sonra liderler olarak görüşeceğiz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.