resim yükle

Cübbeli: 20 evi olanla 1 evi olan aynı vergiyi mi ödemeli ?

Cübbeli: 20 evi olanla 1 evi olan aynı vergiyi mi ödemeli ?
05.06.2024
A+
A-

Kamuoyunca “cübbeli” lakabıyla tanınan Ahmet Mahmut Ünlü gündeme dair yorumlarına devam ediyor. Spordan magazine, güncel olaylardan siyasete kadar yaptığı her açıklama dikkat çeken cübbeli bu sefer de Türkiye’deki vergi sistemine el attı ve canlı yayında “20 evi olanla 1 evi olan kişi aynı vergiyi mi ödemeli” sorusuna yanıt verdi. Cübbelinin verdiği yanıt dikkat çekti.
Son olarak kovulduğu İsmailağa cemaatini çok ağır ithamlarla suçlayan ve eski cemaati ile arasındaki polemikle gündeme gelen Ahmet Mahmut Ünlü, Ekol TV’de Çağlar Cilara’nın sorularını yanıtladı. Ünlü “20 evi olan kişiyle, 1 evi olan kişi aynı vergiyi mi ödemeli?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Allah adaletle hükmetmenizi emreder. Bu zulümdür. Hac, zekat yetmez. Sen bireysel veya toplumsal olarak bir tarafa yamuluyorsan nasıl adaletten söz edilebilir? Mal sahiplerinden mallarına göre vergi alınmalı. Herkesin insanca yaşama hakkı yok mu? Yoksulluk sınırı 60 bin lira. Bu miktardan aşağı geliri olandan vergi alınmamalı. İnsan önce bir açlıktan, yoksulluktan çıksın. Kur’an şeriatına göre eğer yoksulluk 60 bin liraysa, adamın 30 bini varsa, aradaki farkı devlet ödemeli.

Haber3

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.