CHP’li Türkel: Titanik gibi batıyorsunuz

CHP’li Türkel: Titanik gibi batıyorsunuz
22.05.2023
3
A+
A-

‘Titanik gibi batıyorsunuz’

AKP’nin 14 Mayıs’ta Titanik gibi buzdağına çarptığını ve batmaya başladığını söyleyen CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “AKP’nin batışına bakarsanız Titanik ile çok benzerlik görürsünüz. Titanik’te önemli mesajlar köprüden ulaşmadı. Gemide yeterince filika yoktu. AKP gemisindeki filikalar ise sadece ülkeyi talan edenlere yetecek seviyede. Herkesi gemide bırakacaklar” dedi.

SAMSUN – Ucube sistemin başındakilerin, ‘Biz gidersek şöyle olur, böyle olur’ diye vatandaşı korkutmaya devam ettiğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “Zaten Titanik gibi batıyorsunuz. Gidin kardeşim. Bu halka ne verdiniz de neyle korkutuyorsunuz. 28 Mayıs’ta yakamızdan düştüğünüzde refah gelecek, huzur gelecek, adalet gelecek, kardeşçe birlikte yaşayacağız” dedi. AKP’nin Titanik gibi buzdağına çarptığını ve batmasına ramak kaldığını ifade eden Türkel, “Titanik ve AKP arasında birçok benzerlik var. Titanik yapıldığında hiç batmayacak gibi tanıtılmıştı. Köprü ve kaptan köşkü arasında mesajlar iletilemiyordu. Titanik’te tehlikeye karşı yeterli filika yoktu. Kaptan Smith buzdağına yaklaşıldığı uyarılarını dikkate almadı. AKP gemisinde de kaptan uyarıları dikkate almıyor, filikaları yeterli değil. Sadece ülkeyi talan edenleri, batıranları kurtaracak kadar filikaları var. Herkesi gemide bırakıp kaçacaklar. Hiç kimse korkmasın, Türk siyasetinin en köklü amiral gemisi olan CHP, o enkaza yanaşacak ve herkesi kurtaracak” açıklamasını yaptı.

Erdoğan ve Bahçeli bu ülkenin beka sorunudur

İktidarda kalmak için halkı bölmekten ve nefret tohumları saçmaktan başka politikası bulunmayan AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ve yıllardır ona payanda olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ülke için beka sorunu olduğunu anlatan Türkel, “Birbirlerini çakma milliyetçilikle, hırsızlıkla suçlayanlar bize milliyetçilik dersi veremez. AKP’nin andımızı kaldırmasına, devlet kurumlarından T.C. yazısını indirmesine sesini çıkaramayan, Bahçeli son olarak Emniyet Müdürümüz Gaffar Okan’ı şehit eden Hizbullah terör örgütünün siyasi kanadı HÜDAPAR ile yan yana gelmekten bile imtina etmedi. Aynı Bahçeli, bu vatanın evladı Sinan Ateş Ankara’nın ortasında katledilince baş sağlığı bile dilemedi. Şimdi kalkmış ‘beka sorunu’ diyor. Bahçeli ve Erdoğan bu ülkede beka sorunundan bahsedebilecek son iki kişi bile değildir” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.