CHP’li Özel, MYK Toplantılarına Katılmayacak

CHP’li Özel, MYK Toplantılarına Katılmayacak
18.09.2023
34
A+
A-

CHP’li Özel, MYK Toplantılarına Katılmayacak

Ankara’da bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı Özgür Özel ve eski Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP’deki değişim tartışmaları ve yerel seçimler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Görüşme sonrası konuşan Karayalçın, CHP içinde yapılması gereken düzenlemeleri, Türkiye siyasetini ve yerel seçimlerin önemini sohbet etme fırsatı bulduklarını dile getirdi. Özel hakkında olumlu düşüncelerini paylaşarak, “Kendisiyle böyle bir görüşme yapmaktan memnuniyet duydum.” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel, CHP’nin son kongrelerinde yaşanan tartışmaları eleştirerek, İzmir, Konya ve Karaman kongrelerindeki anlaşmazlıkların parti içinde hoşnutsuzluğa yol açtığını ifade etti. Tartışmaların özellikle çarşaf-blok liste uygulamalarından kaynaklandığını belirten Özel, bu tür görüş ayrılıklarının kürsüde konuşularak çözülmesi gerektiğini vurguladı ve partinin birliğine katkı sağlamayan bu tür olayların önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Özgür Özel, ilerleyen süreçte Hikmet Çetin ve Altan Öymen’i de ziyaret edeceğini açıkladı. Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantılarına katılma konusunda ise “Çok özel bir gereklilik olmadıkça ben bundan sonraki süreçte de katılmayacağım.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber