CHP Samsun’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın afişinin önünde fotoğraf çektirip isyan etti!

CHP Samsun’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın afişinin önünde fotoğraf çektirip isyan etti!
25.05.2023
32
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yasak olmasına rağmen kaldırılmayan Cumhuriyet Meydanı’ndaki dev posterinin olduğu yerde eylem yapan CHP il Örgütü, AKP’yi Samsun halkına şikâyet etti. İl Başkanı Türkel, “Adalet ve kalkınma diye 21 yıl önce gelenler yoksulluk ve adaletsizlikten başka şey getirmedi” dedi.

Seçim Kurulu’nun ‘Polis marifetiyle kaldırılması’ kararına rağmen Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere kentin çeşitli yerlerinde yer alan Türk Bayrağının da yer aldığı dev posterlerinin yasalar çiğnenerek kaldırılmaması, CHP Samsun İl Örgütünü isyan ettirdi. Cumhuriyet Meydanı’nda AKP’yi protesto eden CHP’liler adına konuşan İl Başkanı Fatih Türkel, “Ülkede ne adalet, ne ekonomi bıraktılar. Sahtekârlık yapmaktan ve bunu itiraf etmekten bile çekinmeyen AKP, Samsun’da da genlerindeki zorbalığı sergiliyor” dedi.

Samsun halkına şikâyet ediyoruz

Haksızlık yapmayı alışkanlık haline getiren AKP’nin, toplumu germeyi ve huzursuzluk çıkarmak ve halkı daha da kutuplaştırmak için her yolu denediğini anlatan Türkel, “Onların tuzağına düşmeyeceğiz. Gerginlik çıkarmayacağız. Sadece bugün onları Samsun halkına şikâyet ediyoruz. Hak hukuk tanımayanlara, montaj görüntülerle sizi kandıranlara, PKK ile defalarca görüşüp CHP’ye iftira atanlara, çocuklarımızın geleceğini çalanlara 28 Mayıs’ta gereken cevabı sandıkta vereceğinizi biliyoruz. CHP olarak biz bu posterleri nasıl indireceğimizi çok iyi biliriz. Ancak onların çirkin politikalarının seviyesine düşmeyeceğiz. İstedikleri kaosun oluşmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber