CHP Samsun İl Başkanından AKP İl Başkanı Muharrem Göksel’e Açık Çağrı

CHP Samsun Av.Tufan Akcagöz, AKP İl Başkanı Muharrem Göksel’e çağrıda bulundu: Samsun kamuoyu önünde yerel ve genel gündemi tartışalım ve konuşalım.Ülkemiz zor günlerden geçmektedir.

04.12.2016
66
A+
A-
CHP Samsun Av.Tufan Akcagöz, AKP İl Başkanı Muharrem Göksel’e çağrıda bulundu: Samsun kamuoyu önünde yerel ve genel gündemi tartışalım ve konuşalım.Ülkemiz zor günlerden geçmektedir.
Bu zor günlerin aşılmasında siyasi sorumluluk alanların, daha çetin sorumluluğu var demektir. Bizzat Başbakan Binali Yıldırım tarafından, ülkenin bölünebileceği ifade edilmiştir. HDP Milletvekilleri ve Gazeteciler tutukludur. Henüz kimin net olarak ne olduğu belli olmadan ve masumiyet karinesi hiçe sayılarak, yargısız infazlar yapılmaktadır.
Türkiye’de bugün ciddi hukuk kıyımları yaşanmaktadır. Bir takım tarikat yurtlarında çocuklara tecavüz edilmekte, Adana Aladağ örneğinde gördüğümüz gibi, ihmaller, çocuklarımızın hayatına mal olmaktadır. Samsun, çocukların aç olduğunu, onlar açlıktan öldükten sonra adli tıp raporlarından öğrenen bir memleket fotoğrafı ortaya koymaktadır.
Hem ülke gündemi, hem de Samsun için konuşmamız gereken ve bizim acil olarak değerlendirdiğimiz konular söz konusudur. Yeni Anayasa tartışmaları ve hukuk devleti ile bağdaştıramayacağımız uygulamaların, Samsun kamuoyu önünde tartışılması bizim için artık bir zarurettir. Samsun kamuoyu, PKK ile ittifak yapanları da, daha dün Hocaefendi diye taltif ettiklerini ülkenin başına musallat edenleri de bilmek ve öğrenmek zorundadır. 
CHP Samsun İl Örgütü olarak, AKP İl Başkanı Sayın Muharrem Göksel’e açık çağrımızdır. Lütfen bir defa bu cesareti gösterin. Samsun kamuoyu önünde yerel ve genel gündemi tartışalım ve konuşalım. Diyalogtan kaçmak, sizi haklı çıkarmaz. Tüm kamuoyu önünde, televizyon kanalında konuşalım ve tartışalım. Siyaset konuşmak istemiyorsanız, Samsun’un çevre sorunlarını tartışalım, Samsunspor’un bugünkü durumunu ve neden bu halde olduğunu konuşalım. 
Bu açık çağrımızın karşılık bulacağı ümidiyle tüm Samsun kamuoyuna saygılar sunuyorum dedi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.