CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: AKP oy aldığı Asarcıklı hemşirelerini unutmuş

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: AKP oy aldığı Asarcıklı hemşirelerini unutmuş
17.09.2021
77
A+
A-

CHP Samsun İl Başkanlığı Asarcık ilçesinde esnafla buluştu.

Gerçekleşen esnaf ziyaretine CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP Asarcık İlçe Başkanı Cemal Baskın, İl ve İlçe yöneticileri katıldı.

Asarcık ilçe ziyareti ile ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Fatih Türkel;

Gene bir araya geldik dertleştik ve kucaklaştık. Diğer ilçelerimizde olduğu gibi Asarcık esnafımız da ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar yaşıyor. Asarcık halkının büyük bir kısmı gurbetçi. Tarımla ve hayvancılıkla uğraşan çiftçimiz zor durumda. Geçen yıl 130 TL olan gübrenin çuvalı bugün 230 TL olmuş hayvancılıkla uğraşan çiftçi yem fiyatlarından ve artan maliyetlerden dertli.

Asarcık ta sanayi kuruluşu yok çiftçi para kazanamayınca gelin esnafın halini siz düşünün. Orman köylüsü hakkı olan kışlık odun kesim hakkının para ile kendine satıldığını söylüyor. Doğalgazlı lüks evlerde oturanlar bilmez. Bugün Asarcık’ın asıl gündemi geçen yıl 800 TL’ye satılıp bugün 1800 TL olmuş kömürün tonu. Asarcık’a seçimden seçime gelen AKP Milletvekillerine sesleniyorum. Asarcık da sobalar kuruldu vatandaşın ve orman köylüsünün en büyük derdi evime kışlık kömürün nasıl alacağım?

Asarcık ilçemiz 18 yıldır AKP iktidarına yüzde seksen oy oranıyla destek veren ilçemiz yani oy oranlarına bakıldığında AKP’nin kalesi. Fakat üzülerek görüyoruz ki AKP oy aldıkları hemşirelerin unutmuş. Biz Asarcıklı hemşerilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. AKP Milletvekillerini, Büyükşehir Belediye Başkanını da Asarcık ilçemize gelip hemşerilerimizin dertlerine çare olmaya çağırıyoruz. Aksi takdirde kimsenin oyunu cebinizde görmeyin Asarcık’ı yok saymaya devam ederseniz Asarcıklı hemşerilerimiz sandıkta gereğini yapacaktır. Dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.