CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: 341 esnaf kepenk kapattı

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: 341 esnaf kepenk kapattı
04.04.2021
58
A+
A-

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “2021 in ilk iki ayında Samsun da 341 esnaf kepenk kapattı.Bu rakam AKP nin Samsun esnaf karnesidir” dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel yaptığı basın açıklamasında, “Birileri hala utanmadan Samsun da işsizlik düştü, kriz bizden başka şehirlerde var salvoları atıyor.

Labalep kongreleri yapan AKP. Bedel ödeyen esnaf , yanlarında çalışan personel ve Samsun halkı oluyor  dedi…

Pandemi den en çok etkilenen meslek gurupları nın başında yer alan Esnaf ve Sanatkârlar adeta bir tufan dalgası gibi bir bir kepenk kapatırken İktidar bir yıldır esnafın çığlığını duymamakta yetmezmiş gibi kısa çalışma ödeneğine de son vermiştir. Sağlıkçılar 28 günlük tam kapatma önerir iken esnaf kısıtlamalar kalksın ölüyoruz feryatlarını dillendirmekte, bakıldığında sağlıkçılar da ,esnafta haklıdır .

Peki haksız kimdir.?

İş yerini kapat derken Esnafa ve çalışanlarına yaşayabileceği kadar yardım  kira ,Vergi, personeline insanca yaşayacağı nakit yardımı verildi de ESNAF NANKÖRLÜK MÜ yapıyor?

Samsun lu hemşerilerimize iktidar evde baktı da, vatandaş evde kalmadı mı?

Önümüz ramazan eğer bu basiretsizlik devam eder krizin ve pandeminin  sorumlusu esnafmış gibi esnafa çektirilen eziyet devam eder ise ramazan sonuna daha bir sürü esnaf  Samsun da  perişan olacak.

Eğer esnafın pirim,kira,vergi ve fatura borçlarını devlet üstlenmez ise AKP ye hayırlı olsun önümüzdeki iki ayda kepenk kapatan esnasın sayısı üçe katlanacak dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber