CHP Milletvekili Murat Çan’dan Mustafa Demir’e imar rantından anlamayız cevabı

CHP Milletvekili Murat Çan’dan Mustafa Demir’e imar rantından anlamayız cevabı

CHP’li Murat Çan’ın, ‘ne anlar o işlerden’ sözleriyle kendisini hedef alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’e cevabı sert oldu:

“İmar rantı peşinden koşmakmış, bilimi reddetmekmiş, kente ihanetmiş, yargı kararlarını paspasa çevirmekmiş, vatandaşa eziyetmiş… Evet bu işlerden ben anlamam, biz anlamayız. Kimin anladığı da ortadadır!”

 

CHP Samsun Milletvekili Murat Çan TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Atakum’daki marina sahasına yapılmak istenen dolgu projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu ve bu projenin akıl dışı ve imar rantı yaratma amacı güttüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2017 yılında İstanbul için sarf ettiği ‘biz bu şehre ihanet ettik’ sözlerini anımsatan ve “mesele ihanetse eğer, bu dönem Samsun’u yöneten zihniyet ihanetin kitabını yazıyor” diyen CHP’li Çan açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Burası yapılmadan önce bilim insanları, kıyı akıntı düzeninin bozulacağı, rip akıntılarının artacağı, kıyı erozyonu yaşanacağı konusunda defalarca uyardı. Bu uyarılar dinlenmedi ve söylenenlerin hepsi gerçek oldu. Şimdi de limanın iç kısmını, yani yaklaşık 200 bin metrekarelik alanı dolduracaklar; doldurulan yerlerin de yaklaşık 6’da birini imara açacaklar. Yani akılları fikirleri talanda, vurgunda, imar rantında!”

YA ESERİNİZE SAHİP ÇIKIN YA DA KAMU ZARARINI ÖDEYİN

CHP’li Murat Çan, marina projesinin mimarının, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz olduğunu da hatırlatarak “eğer yaptığı proje doğruysa, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı sıfatıyla sayın Yılmaz eserine sahip çıksın. Yok eğer yanlışsa, o zaman sebep oldukları kamu zararı kendilerinden tahsil edilsin” dedi.

CHP’li Çan açıklamasının devamında ise bugün gündeme getirilen dolgu projesinin mimarı ve aynı zamanda son belediye meclis toplantısında kendisini ‘ne anlar o işlerden’ sözleriyle hedef alan Mustafa Demir’e şu sözlerle yüklendi:

 ‘SİZİN O(!) İŞLERİNİZDEN BEN ANLAMAM’

 “Sayın başkan aslında haklı. İmar rantı peşinden koşmakmış, bilimi reddetmekmiş, kente ihanetmiş, yargı kararlarını paspasa çevirmekmiş, vatandaşa eziyetmiş… Evet bu işlerden, ben anlamam, biz anlamayız. Kimin anladığı da Samsun halkı tarafından bilinmekte ve ortadadır! 

Nasıl ki kendisi, Samsun’a hizmet etmek için vatandaştan yetki aldı; Samsun halkı, sorunlarının takipçisi olmamız için, Samsun’a sahip çıkmamız için, beni ve benim gibi 8 kişiyi daha milletvekili olarak, bu Meclis’te görevlendirdi. Sayın cumhurbaşkanının da kullandığı ifadeyle söyleyeyim; bu kente ihanet ediliyorsa eğer, hukuk ayaklar altına alınıyorsa, bilim reddediliyorsa, kimse bizden bu duruma kayıtsız kalmamızı beklemesin! Çünkü kalmayacağım! dedi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.