resim yükle

Çarşamba Belediyesi Yaşlıların Gönüllerine Dokunuyor

Çarşamba Belediyesi Yaşlıların Gönüllerine Dokunuyor
29.09.2022
A+
A-

Çarşamba Belediyesi ilçede hayata geçirdiği faaliyetlerle gönüllere dokunmaya devam ediyor.  “Evde Yalnız Yaşayan Yaşlı Bireyler İçin Psiko-Sosyal Destek Programı”nı hayata geçiren Çarşamba Belediyesi, her yaşa hep destek diyerek yaşlı çınarların yaşamlarına iz bırakıyor. Kapı kapı dolaşan Çarşamba Belediyesi ekipleri, yalnız yaşayan yaşlıları ziyaret ederek evde psiko-sosyal destek sağlıyor.

Çarşamba Belediyesi, sosyal belediyecilik örneği sergileyerek ilçede yaşayan vatandaşların hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Evde Yalnız Yaşayan Yaşlı Bireyler İçin Psiko-Sosyal Destek Programı başlatan Çarşamba Belediyesi sayesinde, ileri yaştaki vatandaşlar artık kendilerini yalnız hissetmeyecek. 

Çarşamba Belediyesi Sosyal Hizmetler Birimi tarafından hayata geçirilen bu program sayesinde; ilçede yaşayan ileri yaştaki vatandaşların bir amaca tutunmalarını sağlamak amacıyla, psikolojik destek, koşulsuz saygı ve sevgi, fiziksel sağlıklarına önem vermeleri, yaşlılıkta beslenme, teknolojiyi imkanlar dahilinde kullanma gibi birçok alanda evlerine hizmet götürülecek.  

“Derdimiz büyüklerimizi mutlu ve huzurlu görmek”

Çarşamba’da gönüllere dokunmaya devam ettiklerini belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba’mızda her hemşehrimiz bizim için çok kıymetli. Hemşehrilerimizin mutlu olduğunu görmek, yanlarında olabilmek için çalışıyoruz. Bu anlamda sosyal belediyecilik örneği birçok projemizi hayata geçirdik. İlçemizde yaşayan büyüklerimiz, çınarlarımızın dertlerini, sevinçlerini dinlemek, psiko-sosyal destek sağlamak amacıyla “Evde Yalnız Yaşayan Yaşlı Bireyler İçin Psiko-Sosyal Destek Programı”nı başlattık. İlk etapta belediyemiz Aşevi’nden yemek desteği sağladığımız hemşehrilerimizi, ekiplerimiz evlerinde ziyaret ediyor ve psikolojik danışmanız, yaşlılarımızla özel görüşmeler gerçekleştiriyor. Uzmanlar eşliğinde büyüklerimizi dinliyoruz. Maddi, manevi ihtiyaçlarını saptayıp o doğrultuda ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Güzel bir işe imza attığımızı düşünüyorum. Büyüklerimizin hayır dualarını almak, ellerini öpüp güler yüzlerini görmek bizler için her şeye değer. Sadece yaşlılarımızı evlerde ziyaret edip psikolojik destek sağlamak ile sınırlı bir proje de değil. İnşallah sosyal aktivitelerden, açık havada yapılacak buluşmalara birçok ayağı olacak bir proje bu. Büyüklerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyeceğimizi biliyoruz; bizim derdimiz onları mutlu ve huzurlu görmek, hayatlarında bir parça izimizin olabilmesi. Rabbim onları başımızdan eksik etmesin” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber