Canik’te Polis Haftası coşkusu

Canik’te Polis Haftası coşkusu
13.04.2019
A+
A-

Canik Belediyesi Şehit Türkan Türkmen Tekin Sıbyan Okulu tarafından Polis Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte minikler Başkan İbrahim Sandıkçı ve polis amcalarıyla ile buluştu.

Polis Haftası yurdun dört bir yanında kutlanırken Canik Belediyesi Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü’nde bulunan Şehit Türkan Türkmen Tekin Sıbyan Okulu farkındalık oluşturacak bir etkinliğe imza attı. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın da katıldığı etkinlikte çocuklar Polis Haftası’nın önemini anlatan şiirler okurken, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yıldönümü nedeniyle pasta kesti.

EN BÜYÜK GÜVENCE

Etkinlikte konuşan Başkan Sandıkçı, çocukların polisleri daha iyi anlatmaları ve daha iyi vatandaş olmanın önemini kavramaları açısından bu tür etkinliklerin önemine işaret etti. Sandıkçı, “Türk Polis Teşkilatımız ülkemizdeki huzur, güven ve istikrar ortamının korunmasındaki en büyük güvencedir. Ülkemizin ve toplumun güvenliği başta olmak üzere gece gündüz demeden önemli vazifeler üstlenen polis memurlarımıza bu vesileyle teşekkür ediyorum” dedi.

SOSYAL SORUMLULUK

Ülkenin birlik ve beraberliğine de vurgu yapan Başkan Sandıkçı, “Polislerimiz, ilçemizde kolluk çalışmalarının yanında örnek sosyal sorumluluk projelerine de ağırlık veriyor. Polis teşkilatımız, hem iyi günde hem de kötü günde Canik halkımızın yanında olmaya devam ediyor. Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174’üncü yıldönümünü kutlarken, şehit polislerimizi rahmetle anıyor, gazi, emekli ve görevine devam eden polislerimize de sağlık, esenlik, mutluluk ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Canik Devriye Ekip Komiseri Mehmet Berk de, farkındalık oluşturan etkinliği düzenlemelerinden dolayı hem Başkan İbrahim Sandıkçı hem de Şehit Türkan Türkmen Tekin Sıbyan Okulu yetkililerine teşekkür etti. Başkan Sandıkçı’nın çocukların sevgi gösterileriyle karşılandığı etkinliğe ayrıca Canik İlçe Müftüsü Ali Çebi ile İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Özkan, öğretmenler ve veliler de katıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber