Canik’te öğrenciler sordu Başkan cevapladı

Canik’te öğrenciler sordu Başkan cevapladı
05.11.2021
32
A+
A-

Sandıkçı, “Başkana Soru-Yorum” programında öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Canik Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik İMKB Anadolu Lisesi’nde düzenlenen “Başkana Soru-Yorum” Programında öğrencilerin sorularını yanıtladı. Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar’ın moderatörlük yaptığı programda Canik Kaymakamı Mahmut Halal da konuşmacı olarak yer aldı. Yaklaşık bir buçuk saat süren program, Canik İMKB Anadolu Lisesi öğrencilerinin konuşmacılara yönelttiği sorular doğrultusunda interaktif şekilde gerçekleşti.

“HER TÜRLÜ SORUYA AÇIĞIZ”

Programa katılan öğrencilerin diledikleri konuda kendisine rahatça soru sorabileceklerini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, onlara hitaben yaptığı giriş konuşmasında, “Bu program aracılığıyla halkımızı merak ettikleri konularda bilgilendirmeye çalışıyoruz. Sizler yarın burada bu makamlarda oturacaksınız. Amacımız, yarın bizleri idare edecek, ülkeye yön verecek olan ekibi bugünden bilinçlendirmek. Sizlerin yarının Türkiye’sini idare edecek donanıma sahip olmanız gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı. “Pandemiden dolayı sizlerle çok sık bir araya gelemedik. Bize anlık ulaşamasanız dahi, yaptığımız bu programla bizlere iletmek istediğiniz soru ve taleplerinizi dile getirebilirsiniz” diyen Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik İlçemizde böyle bir dijital platform oluşturduğumuzun bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANLIĞI MESLEK DEĞİL, HİZMET ETMEK İÇİN BİR GÖREVDİR”

Programına ilk olarak Canik İMKB Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ayşegül Poyraz’ın “Başkan olmak için neleri göze aldınız?” sorusuna yanıt vererek başlayan Başkan Sandıkçı: “Belediye Başkanlığı aslında bir meslek değildir. Ülkesine, vatanına, milletine hizmet etmeye vesile olan bir imkandır. Belediye Başkanlığı, yılın 365 gününde 7/24 aktif olarak yapılan bir görevdir. Doğumla başlayıp ölümle son bulan hayatın bütün safhalarında yer alan ne kadar konu varsa, gün içerisinde ya da dönem içerisinde hepsiyle ilgilenmeniz gerekebiliyor. Bütün bunlara zaman ayırabilmeniz için de bazı şeylerden fedakârlık yapmanız gerekmektedir. Bunların başında da aile hayatınız gelmektedir” diye konuştu. “Birilerini sevindirmek, derdine derman olmak, çare bulmak çok güzel bir olay. İnsan olmanın gereği de budur” diyen Başkan İbrahim Sandıkçı, “Yaptığımız her işin sonucunda somut bir çözüm üretebiliyor ve bir dua alabiliyorsak bu bizi mutlu ediyor ve bütün bu fedakarlıklarımızın karşılığını almış oluyoruz aslında” ifadelerini kullandı.

FESTİVAL VE MAÇ SÖZÜ

Öğrencilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, birlikte voleybol maçı yapma sözü verdi. Ayrıca programda yapılan çekilişle 2 öğrenci de 16 ve 21 Kasım tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan Canik Belediyesi’nin de yer aldığı ‘TAM BANA GÖRE FESTİVAL’e katılma hakkı kazandı. Soru soran öğrencilere program sonunda hediye takdimi yapıldı.

Öğrencilerin eğitim, siyaset, ekonomi, sanat gibi pek çok konuda soru yönelttiği “Başkana Soru-Yorum” adlı programın Pazar günü saat 10.00’da Canik Belediyesi’nin YouTube kanalında yayına gireceği bildirildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber