resim yükle

Canik Belediyesi yeni yıla borçsuz girdi

Canik Belediyesi yeni yıla borçsuz girdi
04.01.2022
A+
A-

Canik Belediye Meclisi’nin yeni yıldaki ilk oturumunda belediyenin mali gücü damgasını vurdu.

Canik Belediye Meclisi’nin 2022 yılı Ocak dönemi ilk birleşimi gerçekleştirildi. AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partili Meclis üyelerinin eksiksiz olarak katıldığı yeni yılın ilk toplantısında Canik Belediyesi’nin mali gücü gündeme damgasını vurdu.

“BORÇSUZ BELEDİYE”

İlçe adına çok verimli bir hizmet dönemini geride bıraktıklarını ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 2022 yılında çok daha güzel çalışmalar ortaya koyacaklarını belirtti. Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi’ne ait şirketlerin mali durumu hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi. Belediye şirketlerinin mali yönden çok iyi durumda olduğunu söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, göreve geldikleri günden bu yana şeffaf belediyecilik anlayışıyla hizmet verdiklerini dile getirdi. Belediye’ye ait iki şirketin bulunduğunu ifade eden Başkan Sandıkçı, “Samsun CNK Şirketi’mizin hiçbir resmi kurum ve şahsa borcu yok. Canik İmar İnşaat Şirketi’mizin ise geçmiş dönem SGK ve vergi borçları yapılandırılarak düzenli bir şekilde ödenmektedir. Hiçbir kredi kullanmadan ve personelimizin maaşlarını da aksatmadan tüm borçlarımızın üstesinden geldik” dedi.

“MECLİSİMİZ BÜYÜK GAYRET GÖSTERDİ”

2022 yılının ilk Meclis toplantısında konuşan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçe olarak 2022 ve 2023’e hazır olduklarını söyledi. “2022 yılının bu ilk Meclis toplantısında alınacak kararların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diyen Başkan İbrahim Sandıkçı, “Göreve geleli yaklaşık 34 ay oldu. 2021 yılında gerçekten güzel çalışmalar ortaya koyduk. Meclisimiz gücünün de üzerinde bir gayret göstererek güzel icraatlar gerçekleştirdi. İnşallah 2022 ve 2023 yılında daha çok çalışarak ileriye dönük büyük yatırımlara kavuşacağımıza inanıyorum. Vatandaşlarımız ilçedeki büyük gelişmeleri 2022 yılında daha somut şekilde görecektir. 2021 yılı toparlanma, 2022 yılı şahlanma yılı olacak inşallah” diye konuştu.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın başkanlığında pek çok gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı yılın ilk toplantısında kapalı oylama yöntemiyle 2022 yılında görev yapmak üzere Meclis Denetim Komisyonu üyeleri de belirlendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber