2021 Avrupa Şampiyonu yine Ali topaloğlu oldu

2021 Avrupa Şampiyonu yine Ali topaloğlu oldu
12.10.2021
A+
A-

Canik Belediyespor milli sporcusu Ali Topaloğlu, 4-11 Ekim 2021 tarihleri arasında İtalya’nın Ferrara kentinde düzenlenen 2021 Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası’nda gülle ve disk atmada Avrupa Şampiyonu oldu. Ali Topaloğlu’nun antrenörlüğünü yapan Musa Davulcu, Avrupa Şampiyonası için yoğun bir çalışma programı uyguladıklarını belirtti. Haftanın 6 günü günde ortalama 3 buçuk saat çalışarak hedeflerine ulaştıklarını söyleyen Musa Davulcu, “Disk atmada daha önce Avrupa ikinciliği bulunan Ali Topaloğlu bu kez şampiyonluk kazandı. Gülle atmada Dünya rekoru Ali’deydi zaten. Bu rekorun üstüne şimdilik çıkamadık ama önümüzdeki Dünya Şampiyonasında Dünya rekorlarını kırarak Down Sendromlular Olimpiyatları olan 2023 Trisome Oyunları’nda gülle atma, cirit atma ve disk atma branşlarında altın madalya almayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Avrupa Şampiyonu Ali Topaloğlu yurda dönüşünün ardından Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’yı ziyaret etti. “Ali’nin dünya ölçüsündeki başarılarından dolayı büyük gurur duyuyoruz” diyen Başkan Sandıkçı, “Ali hem ülkemizi dünyaya en güzel şekilde temsil ediyor hem de gençlere başarılı olma adına öncülük yapıyor. Bu bakımdan önemli bir misyon üstlenmiş oluyor” ifadesini kullandı. Şampiyon sporcuya hediye takdiminde bulunan Başkan İbrahim Sandıkçı, şampiyon bir milli sporcu yetiştirdikleri için Ali Topaloğlu’nun annesini ve antrenörünü tebrik etti. Başkan Sandıkçı’ya bu süreç içerisinde kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür eden anne Nuray Topaloğlu, “Çok sabrettik, çok stresli zamanlarımız oldu ama sonunda çok güzel şeyler yaşadık. Allah herkesi çoluk çocuğuyla gururlandırsın” dedi.

“Birbiri ardına gelen başarılarla Canik’in çocukları yine tarih yazdı”

Canik Belediyespor Kulübü’nde bir başarı da Judo Takımı’ndan geldi. Canik Belediyespor Judo Takımı, 9 Ekim 2021 tarihinde Bilecik’te düzenlenen iller arası Ümitler Mix Judo müsabakalarında 3’üncülük madalyası elde etti. 18 şehirden 24 takım ve 297 sporcunun katıldığı turnuvaya Canik Belediyespor’dan 2 antrenör eşliğinde 5’i kız, 6’sı erkek olmak üzere toplam 11 sporcu katıldı. “Canik’in çocukları yine tarih yazdı” diyen Canik Belediyespor antrenörü Barış Özen, “Canikli olarak sporcularımızın başarılarından dolayı çok gururluyuz. İnşallah Ümitler Türkiye Şampiyonası’ndan da en az 2 altın madalya kazanarak 2022 senesinde Avrupa’da dereceler elde etmek istiyoruz” diye konuştu.

Canik’te genç nüfusun yoğunlukta olduğuna vurgu yapan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, gençlerin daha iyi şartlarda spor yapmalarını sağlamak için ilçeye yeni spor kompleksleri kazandırdıklarını belirtti. “Gençlerin daha konforlu bir ortamda spor yapmaları için Belediye olarak her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz” diyen Başkan Sandıkçı, 2023 yaz ayına kadar Canik ilçesinde 500 kişilik büyük bir spor salonu inşa edileceğinin müjdesini verdi. Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik’teki mevcut spor salonunun iki katı büyüklüğünde olacak bu spor salonu ile gençlerin daha konforlu ortamlarda spor yapma imkanına kavuşacağını söyledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber