resim yükle

Çakırlar Korusu’nda festival coşkusu

Çakırlar Korusu’nda festival coşkusu
10.06.2024
A+
A-

Atakum Belediyesi’nin Çakırlar Korusu’na gerçekleştirdiği Atafest Festivali, renkli anlara sahne oldu. Bilim, sanat ve eğlencenin buluştuğu etkinlikte çocuklar, festival coşkusunu doyasıya yaşadılar

Atakum Belediyesi Ataçocuk Çocuk Gelişim Merkezi, Atafest Festivali’nin ikincisini Çakırlar Korusu’nda gerçekleştirdi. Mounat Outdoor, Teknokids Bilim Atölyesi, Play-Doh, Tıngır Mıngır Çocuk Şarkıları, Palyaço Bondi, 360’ Selfie Booth ve BİC Sanat Atölyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlik, büyük ilgi gördü. Ataçocuk’un minikleri eğlenceli aktivitelerin yer aldığı programda, festival coşkusunu doyasıya yaşadılar. 

BİRBİRİNDEN ÖZEL ETKİNLİKLER

Çocukların hayal güçlerine ve ilgilerine yönelik çeşitli atölyelerin yer aldığı festivalde, öğrenciler kadar veliler de eğlendi. Çocuk Korosu’nun şarkılarına dans ederek eşlik eden minikler, Palyaço Bondi’nin gösterisini meraklı gözlerle izlediler. Çocuklar, sanat atölyesinde sevdikleri çizgi film kahramanlarını renklendirirken, eğlenceli anlar yaşadılar. 

Oyun hamurlarını şekillendirirken yaratıcılıklarını sergileyen öğrenciler, yüz boyama etkinliğine de büyük ilgi gösterdiler. 

“HEYECAN VE EĞLENCE BİR ARADA”

Geri dönüşüm, 3D tasarım ve deney atölyelerinde yeni bilgiler öğrenen çocuklar, uzay çadırında gökyüzünün derinliklerine eğlenceli bir yolculuk gerçekleştirdiler. Festivalde, oryantiring ve zipline parkurları yoğun ilgi gördü. Çakırlar Korusu’nun eşsiz manzarası eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikler, heyecanlı ve eğlenceli anlara sahne oldu. Aktivitelerle dolu bir gün geçiren katılımcılar, bol bol fotoğraf çektirdiler.      

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.