Site Rengi

Bursa SAMDEF’ten öğrencilere yardım

Bursa SAMDEF’ten öğrencilere yardım
14.12.2018
32
A+
A-

Bursa Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) tarafından Havza Boyalı İlkokulunda eğitim gören öğrencilere giyim ve kırtasiye yardımı yapıldı.

SAMDEF Kadın Kolları Başkanı Emine Yazıcıoğlu tarafından Bursa’dan getirilen yardım kolileri okul idarecilerine teslim edildi.

Getirilen giyim ve kırtasiye malzemeleri okulda eğitim gören 28 öğrenciye dağıtıldı.

SAMDEF Kadın Kolları Başkanı ve Yıldırım Belediyesi Meclis Üyesi Emine Yazıcıoğlu burada yapmış olduğu konuşmada Bursa Samsun Dernekleri Federasyonu Başkanı Savaş Otruş’un selamlarını ileterek; “SAMDEF yönetimi olarak bizler paylaşmanın mutlulukları arttırdığı inancı ile hareket ediyoruz. Bu kapsamda okullarımızdan gelen taleplere öncelik vererek öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılama gayretindeyiz. Başkanımız Savaş Otruş ve Genel Sekreterimiz Emrullah Kaya, yönetim kurulu üyelerinin bu konuda hassasiyetleri ile bu işleri hızlı bir şekilde yürütmekteyiz. Çocuklarımızın yüzündeki mutluluk bizler için her şeye değer.”dedi.

Mahalle Muhtarı Ferhat Daş ise Yazıcıoğlu’na teşekkür ederek; “ Yardımların sağlanmasında emeği geçen başta federasyon Başkanımız Savaş Otruş, Genel Sekreterimiz Emrullah Kaya, yönetim kurulu üyelerine ve Havzanın en uzak mahallesinde bu çocuklarımızın yüzünün gülmesinde katkıda bulunan emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, kırsal mahalle ziyaretleri kapsamında Sivrikese Mahallesi’ni ziyaret etti.

Başkan İkiz, Sivrikese Mahallesi’ni ziyaret ederek, parke ve beton yol çalışmalarını inceledi.

Mahalle Muhtarı Faruk Taşdemir ve mahalle sakinleri ile sohbet etti.

Bir mahalleyi daha yazın toz, kışın çamurdan kurtarmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden İkiz, “Havza Belediyesi olarak elimizden geldiğince mahallelerimize hizmet götürme çabası içindeyiz. Ekiplerimiz ara vermeden çalışmalarına devam ediyor ve 2018 iş planı sonuna gelindi. Kısa süre içerisinde tesviye çalışmaları yapılan Sivrikese ve Ortaklar Mahallemizde de parke ve beton yol çalışmalarımızı tamamlayacağız.” dedi.

Mahalle Muhtarı Faruk Taşdemir ise yapılan hizmetlerden memnun olduklarını dile getirerek; “Mahallemizde yol çalışmalarının sonuna gelindi. İnşallah bu kış çamursuz geçireceğiz. Sayın Başkanıma ve ekibine teşekkür ederim.” Dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.