Başkan Zihni Şahin’den Atakum için 100’üncü yılda 100 PROJE

Başkan Zihni Şahin’den Atakum için  100’üncü yılda 100 PROJE
27.03.2019
A+
A-

Samsun’da, Cumhur İttifakı’nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Kamalı Mahallesi’nde coşkusu bir kalabalığa seslendi: 100’üncü yılda 100 proje ile Atakum’a kendi tarihini yazdıracağız!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, görkemli mitinglerine bir yenisini daha ekledi. Şahin, Kamalı Mahallesi’nde kendisine büyük destek veren halka, “100’üncü yılda 100 proje ile Atakum’a kendi tarihini yazdıracağız” diye seslendi.

KAMALI MAHALLESİ’NDE COŞKULU MİTİNG

Başkan Zihni Şahin, beraberinde Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ile birlikte geldiği Kamalı Mahallesi’nde yoğun sevgi gösterileriyle karşılandı. Zihni Şahin, coşkulu kalabalığa yaptığı konuşmada projelerini anlatarak vatandaşlardan pazar günkü seçim için destek istedi.

KİMSEYİ RENCİDE ETMEDEN…

Atakum’un her noktasına ulaşmak, ‘gönüllere dokunmak’ için gece gündüz, sıcak soğuk demeden çalışmaya devam ettiklerini belirten Zihni Şahin, “Kimse yok mu diyen hiçbir insanımızı yalnız bırakmayacağız. Sosyal belediyeciliği yaygınlaştıracak, gerçek ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaşacağız. Bunu yaparken kimseyi rencide etmeyeceğiz” dedi.

ATAKUMLU ÇALIŞACAK, ATAKUM ESNAFI KAZANACAK

Atakum’da ekonomik hayatı canlandıracaklarını, esnafın ekonomik girdilerini artıracaklarını söyleyen Zihni Şahin,”Belediyemize ait sosyal tesisler ve işletmeler kim ve nerede olursa olsun belediyemiz tarafından işletilecek. Buralarda Atakumlular istihdam edilecek ve alış verişlerimiz Atakumlu esnaftan yapılacak” diye konuştu.

Başkan Zihni Şahin, 10 ana başlıkta topladığı projeleriyle ilgili olarak da şunları söyledi:

“Bilim ve teknoloji merkezinden, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için ATAKART’a, güvenli çocuk parklarından, güney kente, bisiklet dostu Atakum’dan uyumayan kütüphaneye, engelsiz Atakum’dan kadın el sanatları satışlarına, küçük sanayi sitesinden, Oyunland’a, akvaryumdan Deniz Feneri’ne, koru ve parklardan – millet bahçesine, meslek edindirme kurslarımızdan organik pazarlara oto parktan alış verişe uygun cadde ve sokaklarımıza, festivallerden kültür ve sanat kurslarına, kültür merkezine Atakum’un sosyal yaşamını derinden etkileyecek projelerimiz hazır.

KIRSALDA ÜRETİCİYE TAM DESTEK

Ayrıca tarım ve hayvancılığın desteklenmesinden alım garantili sözleşmeli ürün modeline, canlı hayvan pazarından aşevine, emekliler için sosyal tesislerimizden Kocadağ’a sosyal tesislerimize pek çok önemli projemizi Allah’ın izniyle hayata geçireceğiz.

Kaykay parkuru, engelli oyun alanları, kadın hayatın içinde projeleri, kampüs alanları oluşumunun desteklenmesi, botanik bahçeler, spor ve alt yapı spor tesisleri, akıllı şehir ve ulaşım uygulamaları, ücretsiz wi-fi ve şarz istasyonları Atakumluların hizmetinde olacak.”

CUMHURİYETİN BÜTÜN DEĞERLİ VE ATAKUM!

Başkan Zihni Şahin, konuşmasının son bölümünde ise 19 Mayıs 1919’un yıldönümüne değindi. Başkan Şahin, şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin destanı, 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu topraklarda başladı. Biz Cumhuriyeti kuran iradenin şehriyiz. Cumhuriyetle beraber büyüdük. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün değerlerini yaşadığımız Atakum’da, milli mücadelemizin başlangıcının 100’üncü yılı olan 19 Mayıs 2019’u coşkuyla kutlayacağz. Atakum’u Cumhuriyeti’mizin 100’üncü yılı olan 2023’e hazırlayacağız. Millet sevdası, vatan aşkı, özgürlüğünden taviz vermeme, bütün inançlara kucak açma, birlikte yaşama kültürü Atakum’un karakteridir.

AL BAYRAĞIN GÖLGESİNDE, BAŞIMIZ DİK…

Büyük Türk milletinin yeniden doğduğu Samsun’un sevdalısı olarak, ülkümüz, al bayrağımızın gölgesinde başı dik, geleceğe güvenle bakan, kendi tarihini yazan bir Atakum olmaktır. Atakum için sevgiyle birlikte yürüyecek ve birlikte başaracağız.”

Samsun’da, Cumhur İttifakı’nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, coşkulu mitinglerde coşkulu kalabalıklara hitap ediyor. Şahin, “Atakum’u dünyanın tanıdığı bir kent yapacağız” diyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Atakum’da belediye başkan adayı Zihni Şahin, coşkulu, kalabalık ve görkemli mitingler yapmaya devam ediyor. Başkan Şahin, sevgi gösterileri ve yoğun tezahüratlar altında yaptığı konuşmalarda ise, ‘Dünya Kenti Atakum’ vurgusu yapıyor.

RANT HIRSINA, BETONLAŞMAYA İZİN YOK

Vatandaşlara, 1 Nisan’dan sonra çok daha hızlı büyüyen, gelişen ve moderleşen bir Atakum sözü veren Başkan Zihni Şahin, “Atakum ne sırtını dayadığı yeşil dağlara ne de gönlünü açtığı mavi ufuklara ihanet etmeyecektir. Sözde şehirleşme için rant hırsına, büyüme adına betonlaşmaya izin vermeyeceğiz. Atakum çok özel bir şehrimizdir. Kendine has özellikleri vardır. Bu özelliklere uygun anlayış ile hizmet edeceğiz. Projelerimizi de bu özelliklere uygun hazırladık” dedi.

ULUSLARARASI STANDARTLARDA ATAKUM

1 Nisan’dan sonra vaat ettiği projeleri hayata geçirmeye başlayacaklarını belirten Şahin, “Atakumumuz yolları, trafik akışı, oto parkları ve akıllı şehir uygulamaları ile daha düzenli olacak. Atakum, yeşil alanlarının korunup artırılması, koru ve parklarımız, millet bahçesi, spor alanları, hobi bahçeleri, yeni sosyal tesisleri, yenilenebilir enerji dönüşümü ve güney kent uygulaması ile daha çevreci, planlı, sağlıklı, temiz, huzurlu bir şehir haline gelecek. Atakum’da turizm potansiyelini harekete geçireceğiz. Akvaryum projesi, deniz feneri, kültür kompleksi, bilim ve teknoloji merkezi, kültür ve sanat etkinliklerimiz, mesleki beceri ve eğitim kurslarımız, Oyunland, öğretmen ve polisevi gibi diğer projelerimiz ile daha canlı, insanlarımızın daha mutlu, ekonominin daha güçlü olduğu ve dünyanın tanıdığı uluslararası bir şehir olacağız” diye konuştu.

KIRSAL KESİMDE EKONOMİ CANLANACAK

Atakum’da 2014 yılında yeni mahalle olan köylerde yolların tamamının yapılacağını söyleyen Zihni Şahin,

“Köy konaklarını yaygınlaştıracağız. Kırsal kalkınma projelerimiz olan sözleşmeli ürün modeli ile alım garantisi getireceğiz. Süt, yoğurt ve tereyağ gibi ürünlerin endüstriyel ürün haline getilmesini sağlayacağız. Üreticimizin kazançlarını artıracak ve yüzünü güldüreceğiz” dedi.

BİRLİKTE VE ŞEFFAF YÖNETİM

“2019 – 2024 projelerimizle Atakum için, Atakumlular için için varız” diyen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“100’üncü Yılda 100 Proje hedefimizi Atakumlu hemşerilerimizle birlikte başaracağız. Katılılmcı demokrasi, birlikte yönetim ve şeffaf bir anlayış ile çalışacağız. Siyasi görüşü ve hayat tarzı ne olursa olsun bütün hemşerilerimiz Belediye yönetiminde söz sahibi olacak, istişare kültürü Atakum’da hakim olacaktır. Belediye faaliyetlerinde muhtarlar, STK’lar ve diğer kamu kurumlarıyla koordinasyona, Büyükşehir ve hükümetimizle iş birliğine açık bir yönetim anlayışı benimsenecek. Yönetimde şeffaflık ve ortak akıldan taviz verilmeyecek.  Atakum için, sevgiyle başlayacağız, sevgiyle yöneteceğiz ve sevgiyle birlikte yürüyeceğiz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber