Başkan Türkel’den Şehit Annelerine ‘Anneler Günü’ ziyareti

Başkan Türkel’den Şehit Annelerine ‘Anneler Günü’ ziyareti
12.05.2024
A+
A-

Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, Anneler Günü’nde, şehit anneleri ve geçimlerini el emeği ürünleri ile sağlayan emekçi kadınlarla bir araya geldi. Vatandaşların Anneler Günü’nü kutlayan Başkan Türkel, “Her zaman yanınızda olacağız.” dedi.

 Atakum Belediyesi ile CHP Atakum Kadın Kolları iş birliğinde Atakum Belediyesi Down Kafe Park’ta düzenlenen, ‘Anneler Günü Kadın El Emeği Panayırı’ sona erdi. Üretici kadınlar, üç gün süren etkinlikte süs eşyası, çini eserleri, mefruşat ve gıda ürünleri gibi birçok el emeği ürününü pazarla buluşturdu. Samsun’un yöresel halk oyunları, modern danslar, sokak tiyatro gösterileri ve workshoplar gibi birbirinden özel etkinliklerin yer aldığı program, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

“ATAKUM BELEDİYESİ SİZİN BELEDİYENİZ”

Etkinlikte konuşan Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, “Vatanımızı, memleketimizi gözünü kırpmadan koruyan vatan evlatlarının annelerinin, öncelikle şehit annelerinin, gazi annelerinin Anneler Günü’nü kutluyorum. Memleketimizde birlikte, huzurla, mutlulukla, aydınlığa koşacağımız günlerde nice anneler gününüz olsun. Hep mutlulukla olsun. Karamsarlık hiç bizde olmasın. Atakum Belediyesi sizin belediyeniz. Evladınız, kardeşiniz olarak özellikle annelerimize söylüyorum. Her zaman yanınızda olacağız. Bu yoğun tempo içerisinde özellikle size vakit ayıracağıma emin olun.” dedi.

ATAKUM BELEDİYESİ ‘ANNELER GÜNÜ’ İÇİN TAM KADRO SAHADA

Panayırda stant açan kadınlarla bir araya gelen Başkan Serhat Türkel, Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından üretilen sukulent, fesleğen gibi değişik türdeki bitki fidelerini vatandaşlara takdim etti. Belediyenin, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından Atakum Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Anneler Günü’ özel programı büyük beğeni topladı.

ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, Anneler Günü’nde kentte ikamet eden şehit anneleri ve yakınlarını ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde eşi tarafından öldürülen Saadet Çay’ın annesi Ayşe Dilber, Şehit Jandarma Komando Çavuş’un annesi Satu Torun, Şehit Uzman Çavuş Mehmet Boşnak’ın eşi Emel Boşnak, Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Selçuk Karabakla’nın eşi Ayşegül Karabakla ile bir araya gelen Başkan Türkel, acılı ailelerin duygularını paylaştı. Duygusal anlar yaşanan ziyaretlerle ile ilgili Başkan Türkel, “ Annelerimiz için son derece hassas bir günde, onların duygularını paylaştık. Ellerinden öptük. Şehitlerimiz için, acı kayıplarımız için dua ettik. Bu duygunun tarifi yok.Yüreklerindeki acıyı hafifletmeyecek belki ama desteğimiz her zaman onlarla olacak.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber