Başkan Sandıkçı: Terör ve terör destekçileri amaçlarına ulaşamayacaktır

Başkan Sandıkçı: Terör ve terör destekçileri amaçlarına ulaşamayacaktır
01.01.2024
A+
A-

Canik’te sabah namazında bir araya gelen aileler, şehitler ve Filistin için dua etti.
Canik Belediyesi’nin ilçede düzenlediği ‘Ailelerimizle Sabah Namazında Buluşuyoruz’ programında bir araya aileler şehitler, Gazze, Kudüs ve Filistin için ellerini semaya kaldırdı. Canik Belediyesi ve Samsun Milli İrade Platformu (SAMİR) iş birliğiyle Canik Merkez Cami’nde gerçekleştirilen programda, sabah namazının ardından şehitler ve İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için dualar edildi. Programa, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Pençe-Kilit Harekâtı Şehitleri İçin Dua Edildi
Canik Merkez Cami’nde sabah namazında birlikte saf tutan vatandaşlar, namazın ardından Pençe-Kilit Harekâtı Bölgesi’nde şehit olan askerler, Gazze ve Kudüs için dua etti. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, terör örgütlerinin amaçlarına ulaşamayacaklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü, “ Vatan, millet ve bayrak uğrunda şehadete koşan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimiz ve devletimiz bölücü terör örgütlerine karşı gereken cevabı misliyle vermektedir. Ülkemizin birliğine kast eden terör ve terör destekçileri amaçlarına ulaşamayacaktır. Ülkemizin dört bir yanında görevlerini sürdüren tüm güvenlik güçlerimize muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

İsrail Soykırım Yapıyor
İsrail’in Filistin’de büyük bir insanlık suçu işlediğine işaret eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “ Terör devleti İsrail, Filistin’de çocuk, kadın, genç, yaşlı demeden katliamlarını sürdürüyor. Masum Filistinli kardeşlerimize yönelik tüm dünyanın gözleri önünde soykırım yapıyor. Mescid-i Aksa’yı işgal eden, ibadethaneleri, hastaneleri bombalayan katil devlet İsrail’in saldırılarını derhal durdurması ve uluslararası hukuk önünde hesap vermesi gerekmektedir. Filistin’de şehit olan kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Program, Canik Belediyesi’nin vatandaşlara ikramlarda bulunmasının ardından son buldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber