Site Rengi

Başkan İkiz’den Dernek ziyareti

Başkan İkiz’den Dernek ziyareti
19.12.2018
26
A+
A-

Bir dizi ziyaret ve etkinliğe katılmak üzere İstanbul’da bulanan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Havza Çamyatağı Köyü Derneği ziyaret etti.

Ziyarette dernek başkanı ve yönetiminden çalışmalar hakkında bilgiler alan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz: “Gurbette yaşayan tüm hemşerilerimiz bizim birer temsilcimiz”

Küçükçekmece İkitelli’de bulunan dernek binasını ziyaret eden İkiz’e dernek başkanı ve aynı zamanda HADEF Genel Başkanı Enver Şahin, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Gurbette yaşayan Havzalılar olarak her zaman Havza için mücadele verdiklerini dile getiren Şahin, “Doğduğumuz yerden buralara geldik ve yerleştik. Bizler hem doğduğumuz hem de doyduğumuz memleketlerimiz arasında gönül köprüsü kurmak adına yola çıktık ve bunun için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sayın Belediye Başkanımız bizleri her zaman ve her ortamda desteklemekte ve yalnız bırakmamakta. Kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan İkiz ise sivil toplum kuruluşlarının önemine değinerek, “HADEF ve diğer hemşeri derneklerimiz ilçemize önemli katkı sağlamakta. Federasyonumuz İstanbul ve çevresinde kardeş belediyeler edindik ve ilçemize önemi katılar sağlandık. Gurbette yaşayan tüm hemşerilerimiz bizim birer temsilcimiz. İstanbul’da çok sayıda hemşerimiz yaşamakta. Samsun’u temsil eden STK’larımız İstanbul’da çok güçlü bir konumda. Hemşerilerimizi bir arda tutan ve bizlere destek olan tüm sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ziyarette Mehmet Akif Mahallesi Muhtarı Fatih Öztürk’de hazır bulundu.

SAMDEF Genel Başkanı Şenel İstanbul Mütevelli Heyetinde

Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) Genel Başkanı eski milli güreşçi Metin Şenel İstanbul Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyetine seçildi. Seçimde iki Samsun STK Temsilcisi mütevelli heyetine girdi.

Gerçekleştirilen İstanbul Valiliği İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti seçimlerinde 2’si Samsun olmak üzere 1 Sinop,1 Kastamonu toplamda 4 STK temsilcisi aday oldu.

104 STK temsilcisin oy kullandığı seçimlerde 67 oy alan SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel ve 67 oy alan SAMKON Genel Başkan Yardımcısı Mete Koca İl Mütevelli Heyetine seçildiler.

Yapılan seçimler sonrası bir konuşma yapan SAMDEF Genel Başkanı eski milli güreşçi Metin Şenel amaçlarının yapılacak yardımların hakkaniyet ölçüsünde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak olduğunu belirterek; “Burada tek amaç hizmet. İhtiyaç sahiplerine hizmet etmek bizim için bir onurdur. Bu seçime erken saatlerde gelip destek veren tüm dernek başkanı ve temsilcilerine canı gönülden teşekkür ederiz.” Dedi.

Şenel iki Samsun STK’ sının seçilmesinin kendileri için ayrıca gurur verici olduğunu belirterek SAMKON Genel Başkan Yardımcısı Mete Koca’yı tebrik etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.