resim yükle

Başkan Demirtaş yarışmada dereceye giren öğrencileri altınla ödüllendirildi

Başkan Demirtaş yarışmada dereceye giren öğrencileri altınla ödüllendirildi
15.06.2019
A+
A-

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır” konulu Liseler arası kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencileri altın ile ödüllendirdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkarak 19 Mayıs 1919’da Samsun‘a ulaşmasıyla başlayan “İstiklal Mücadelemizin 100. Yılı” olması vesilesi ile Liseler arası İlkadım ilçesindeki 25 okulda öğrenim gören öğrenciler arasında yapılan ”Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır” temalı kompozisyon yarışmasında birinci olan Aziz Atik Fen Lisesi öğrencisi Mert Işık’a tam altın,İkinci olan Köksal Ersayın Anadolu Lisesi öğrencisi Mehir Demir’e yarım altın,Üçüncü olan Tülay Başaran Anadolu Lisesi öğrencisi Aybüke Mumcu’ya ise çeyrek altınla ödüllendirildi.Başkanlık Makamında gerçekleşen ödül törenine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe,Başkan Yardımcısı Şerif Mırık dereceye giren öğrenciler ve okul müdürleri katılım sağladı.Tören öncesi yazdıkları kompozisyonları okuyan öğrenciler katılımcılara duygu dolu dakikalar yaşattı.

DEMİRTAŞ GELECEĞİMİZİN MİRASÇILARINA DESTEK OLUYORUZ.
‘Milli Mücadele’ bilincinin yarının büyükleri olan çocuklar ile gençlere sağlıklı bir biçimde aktarılması, toplumun tüm kesimine vatan, millet, bayrak, devlet sevgisinin aşılanması noktasında böylesine güzel bir yarışmayı organize eden herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Kültürel anlamda eğitime her zaman destek oluyoruz.Bizler çocuklarımıza daha güzel bir memleket bırakmak için bu makamlarda hizmet veriyoruz.Onlar için ne yapsak az. Geleceğin mirasçıları olan yavrularımızın kişisel gelişimlerine katkı sunmak bizim görevimiz. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yarışmada birinci olan Mert Işık’a İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,ikinci olan öğrencisi Mehir Demir’e İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, üçüncü olan Aybüke Mumcu’ya ödülünü İlkadım Belediye Başkanı Şerif Mırık takdim etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber