resim yükle

Başkan Demirtaş: Ata Ocağı ile yaşlı büyüklerimizin yaşama tutunma sevinçlerine destek olacağız

Başkan Demirtaş: Ata Ocağı ile yaşlı büyüklerimizin yaşama tutunma sevinçlerine destek olacağız
25.05.2023
A+
A-

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Biz büyüklerimizle zaman zaman kuşak çatışması yaşıyoruz. Eğer onlarla birebir iletişimde olursak, onların geçmişteki yaşantılarıyla, şu andaki yaşam tarzları arasında uyum sağlayabilirsek kuşak çatışmasının önüne geçeceğiz. İletişimimiz çok daha güçlenecek” diye konuştu.

Geçmiş ile gelecek kuşaklar arasında bilgi ve tecrübelerini ailelerine aktaran yaşlılar için hazırlanan ve açılış için gün sayan ‘Ata Ocağı’nı son rötuş çalışmalarını yerinde inceleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Tüm aile bireylerinin bir arada yaşadığı aile yapısı, yerini çekirdek aile yapısına bırakıyor. Bu da yaşlanan insanlarımızın tek başlarına hayatlarını sürdürmelerini zorlaştırıyor. Belirli bir yaştan sonrada yaşama tutunma sevinçlerini yitirmelerinde derinden etkiliyor. Sevgi, saygı ve fedakarlığın gelişmesinde, gençlerin ve çocukların yetiştirilmesinde katkısı çok büyük olan yaşlılarımızı bu durumda kurtaracak olan Ata Ocağı (Büyükler Kreşi) iç tefrişat çalışmalarımızı tamamladık. Baş tacımız olan büyüklerimize yönelik çok farklı bir proje olarak planladığımız Ata Ocağı vizyon projelerimizden biri olacak. Yaş farkından dolayı iletişimde sıkıntılar yaşayan yaşlı büyüklerimizin sabah kalktığında kendi akranıyla beraber olabileceği sohbet edebileceği, hobi bahçeleri olan akşam da evine dönebileceği sosyal donatıları olan mekânda günün stresini üzerlerinden atacakları yapıda eli öpülesi büyüklerimiz, yaşamlarının son anlarını beklemek yerine, hayata tutunup, mutlu bir yaşam sürdürmelerini istiyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber