Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Samsun’da Halka Hitap Etti

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Samsun’da Halka Hitap Etti
06.08.2016
198
A+
A-

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Samsun Cumhuriyet Meydanında “Demokrasi Nöbeti” tutan vatandaşlarla bir araya geldi. Kurtulmuş burada vatandaşlara hitap etti.

“(FETÖ’nün darbe girişimi) Çok cezaevi hesabı yapmamışlardı. Çünkü başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hangimizi yakalarlarsa infaz edecekler, şehit edecekler, ortadan kaldıracaklardı. Hesaplar tamamdı, ama hesap masada durduğu gibi meydanda durmuyor.
Millet, meydanlara çıktı, bu darbeye karşı ‘dur’ dedi, göğsünü siper etti, elinden gelen bütün mücadeleyi ortaya koydu ve 15 Temmuz akşamı, aydınlık bir güne doğdu”

“Bir FETÖ var, bir de Feto var. FETÖ bu örgütün, çetenin adı. Feto ise o hoca kılıklı ağlak adamın adı. Bu milletin hayallerini çalan o eşkıya müsveddesinin adı. Bu milletin gençlerini çalan, onların ruhlarını ve geleceklerini çalan bu sözde sahtekar, mehdi müsveddesinin adı. Hesabını soracağız”
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Meydanlarda, zaferi kazanan toplar, tüfekler, hesaplar, kitaplar değildir. Meydanlarda zaferi kazanan inançtır, imandır, itikattır, Allah sevgisidir, millet sevgisidir, vatan sevgisidir.” dedi.

“Bir destanı yazan, bir destanı yaşayarak bugünlere kadar gelen siz aziz hemşehrilerim, Allah sizlerden razı olsun” sözleriyle kendisini bekleyenlere seslenen Kurtulmuş, üç haftadır meydanları terk etmeyen, demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara teşekkür etti.

FETÖ örgütünün çaldıkları tanklarla, uçaklarla, helikopterlerle, silahlarla, yaptıkları hesaplarla millete ölüm yağdırdığını belirten Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her türlü hesapları vardı. Masa başında kim bilir kaç ay çalıştılar. Bu darbenin hazırlığını yapmak için, falanca ülkelerin merkezlerinde kim bilir kaç tane sivil toplum kuruluşu kaç sene çalıştı, seferber oldu. Nice kurmayları devreye soktular, nice sermayedarları devreye soktular. Bunların hepsini hesap ettiler. Ama meydanda başka hesap var. İki yerdeki hesapta şaşırdılar. Onlar hesap yaptılar, onlar tuzaklarını kurdular ama Cenab-ı Allah’ı unuttular. O akşam meydanlara çıkan insanların sadece yürekleri, inançları vardı. İkinci unuttukları da budur. Meydanlarda zaferi kazanan toplar, tüfekler, hesaplar, kitaplar değildir. Meydanlarda zaferi kazanan inançtır, imandır, itikattır, Allah sevgisidir, millet sevgisidir, vatan sevgisidir. Allah hepinizden, bu dava uğruna 15 Temmuz akşamı ve sonrasında şehit düşen bütün kardeşlerimizden, gazilerimizden Allah razı olsun.”

15 Temmuz destanının, Çanakkale Harbi kadar değerli bir zafer olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, “Nasıl bir milletmişiz, dünyaya gösterdik.” dedi.

Türkiye’nin 81 ilinde bütün etnik mezhepten, siyasi partilerden insanların bulunduğunu, al bayrağın altında vatan nöbetine, demokrasi nöbetine devam ettiğini kaydeden Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “FETÖ’nün hainleri, bu milleti böleceğini, parçalayacağını zannetti. Tam tersine, Allah’ın izniyle, birleşti, bütünleşti, tek yumruk oldu.” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.