resim yükle

Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası İstanbul’da

Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası İstanbul’da
01.06.2024
A+
A-

Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası İstanbul’da

Osman Şişko / BHA-Trabzon

Şampiyonanın açılış seremonisinde konuşan Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz şunları aktardı:

“Balkan şampiyonaları bizim için çok önemli. Sporumuzun geleceği bu yavrularımız bütün yıl boyunca ülkesini temsil etmeyi, milli heyecanı yaşamayı ve yaşatmayı yani Balkan Şampiyonasını bekliyor. Ben de sizin bu arzunuzu bildiğim için Balkan şampiyonasını ülkemize aldım. Her sene iki sporcunun katıldığı maça 6 sporcuyla katıldık. Balkan şampiyonası Türkiye’yi kabul etmiyor diyen Yalancılara, Balkan şampiyonasını Türkiye’ye vermeyin diyen çaresizlere en güzel cevabı verdik. Şimdi sıra sizde, siz de burada yapacağınız mücadeleyle, alacağınız altın madalyalarla, kazanacağınız kupalarla sizlerde üzerinize düşen görevi yapmış olacaksınız.”

Türkiye’nin karatedeki başarısına dikkati çeken Uğuz, “Değerli Veliler, antrenörler ve çok sevgili çocuklarım. Sporunuza sahip çıkın, sporunuzu bırakmayın Her zaman söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz. Hem okul hem spor bir arada ve başarıyla devam eder. 2011 doğumlu sporcularımızın lise giriş sınavlarını kaçırmaması için programı değiştirttik, her zaman destek olmaya devam edeceğiz ki sizler de geçtiğimiz günlerde 51 ülke arasında Avrupa şampiyonu olan abileriniz ve ablalarınız yani Büyükler Milli Takımımız gibi şampiyon olun, bizleri gururlandırmaya devam edin. Sizleri çok seviyorum, hepinize başarılar diliyorum. Sarı Madalyaları bekliyorum.” şeklinde sözlerine son verdi.

Balkan Karate Federasyonu Başkanı Davor Cipek, “Şu anan kadar gördüğüm en kalabalık ve coşkulu Balkan şampiyonalarından biri burası. Burada olmaktan odlukça mutluyum. Tüm Sporcu ve Antrenörlere başarılar dilerim.” dedi.

7J1A9221 1

7J1A9280

7J1A9421

7J1A9483

7J1A9498

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.