resim yükle

Bakanlık mülakatsız bin büro personeli alacak

Bakanlık mülakatsız bin büro personeli alacak
16.11.2022
A+
A-

Ticaret Bakanlığı tarafından tam 1.000 büro personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Büro personeli kadrosu için mülakat şartı bulunmuyor.

Ticaret Bakanlığı tarafından herhangi bir mülakat şartı olmadan KPSS puan sıralaması ile 1.000 büro personeli alımı gerçekleştirilecek. Merkezi birimleri, Gümrük ve Dış ticaret Bölge müdürlükleri, Ticaret il müdürlükleri ve Serbest bölge müdürlüklerinde istihdam edilecek personel kadroları için ön lisans mezunu olmak ve 2022 KPSS P93 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

Toplamda 1000 personelin alımı yapılacak. 500 tane de yedek aday belirlenecek ve her halükarda en fazla üç ayı geçmeyecek süre içerisinde ihtiyaç duyulduğunda yedek adayların ataması yapılabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
b) En az iki yıllık eğitim veren ve yüksekokulların büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, insan kaynakları yönetimi, adalet, dış ticaret, maliye, işletme yönetimi, muhasebe ve vergi uygulamaları, lojistik, bankacılık ve sigortacılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, bilgi yönetimi, bilgisayar programcılığı ile bilgi teknolojileri ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk/eşdeğer sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik/eşdeğerlik belgelerini jpeg formatında tarayarak başvuru sistemine eklemeleri gerekmektedir.),
c) ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSS P93 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almak.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ
Adaylar başvurularını online olarak yapabilecek. Başvurular 21 Kasım 2022 tarihinde başlayacak ve 30 Kasım 2022 saat 17.00’a kadar devam edecektir. Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Yerleştirmesi yapılan ve sözlü sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların görev yerleri Bakanlığın Merkez Birimleri ve Taşra Teşkilatının bulunduğu iller arasından elektronik kura çekim işlemi ile belirlenecektir.

(Kamubulteni)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber