resim yükle

Bakan Soylu: 700 binden fazla Suriyeli Türkiye’de dünyaya geldi

Bakan Soylu: 700 binden fazla Suriyeli Türkiye’de dünyaya geldi
12.07.2022
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz nasıl bir sınavda olduğumuzu biliyoruz. Kimse bizi bu davranışlara sessiz kalmamızı bekleyemez. 700 binin üzerinde Suriyeli kardeşimiz bu ülkede dünyaya geldi. Bana ister kızsınlar, ister ne söylerlerse söylesinler, bir tane insanın bir araya geldiği zaman annenin ve babanın attığı çığlığın ve sevincin karşılığında bu topraklarda savaştan kaçan, ölümden kaçan insanlar geldiler” açıklamasını yaptı.

700 BİNDEN FAZLA SURİYELİ TÜRKİYE’DE DÜNYAYA GEDİ
Birilerinin kafasında çok zalim ve çok karanlık bir dünya olduğunu aktaran Bakan Soylu, ”Dünyaya yön verdiği iddia edilen o kafaların insanı algılama şekli farklı. Hazreti Mevlana bilmemişler, Yunus Emre duymamışlar, Hacı Bayram Veli ile Hacı Bektaşi Veli ve Pir Sultan Abdal okumamışlar, tanımamışlar. Allah’ın yarattığı cana kıymet vermeyen maalesef maddeci bir anlayışları var. İşte o anlayış dünyada zorla yerinden edilmiş insan sayısının tam 100 milyonu aştığı, terör eylemlerinde 100 binlerce insanın öldüğü bir hale getirdi. En büyük sorun şu ki siz de ben de görüyorum ki bunu çözemiyorlar, karıştırıyorlar. Toplulukları birbirine düşürüyorlar.

İnsanların dini inançlarını, milli değerlerini yaşamayı engelliyorlar. Ortalığı maalesef tamamen karıştırıyorlar ama çözemiyorlar. Vekalet savaşları ile terör örgütleri bu işi buraya getirdiler ama burada samimiyetle söyleyeyim. Yarın bu işin nereye gideceğini hesap edemiyorlar, göremiyorlar. Afganistan’da başaramadılar, Suriye’de ve Afrika’da başaramadılar. Güney sınırımızın altında bir terör devleti kurmak istiyorlardı onu da başaramadılar. DEAŞ’ı piyasaya sürmek istediler olmadı. PKK, YPG’yi canlandırmak istedi olmadı. Rusya, ABD, Çin ve Avrupa arasında dünyayı istedikleri gibi paylaştırmak istediler. O da olmadı, onu da asla başaramazlar.

700 bin üzerinde Suriyeli kardeşimiz bu ülkede dünyaya geldi. Bana ister kızsınlar, ister ne söylerlerse söylesinler, bir tane insanın bir araya geldiği zaman annenin ve babanın attığı çığlığın ve sevincin karşılığında bu topraklarda savaştan kaçan, ölümden kaçan insanlar geldiler. Bu topraklarda 700 binin üzerinde alem meydana getirdiler. Bu büyük bir zenginliktir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber