Bahtiyar’dan EBA ile ilgili açıklamalar

Bahtiyar’dan EBA ile ilgili açıklamalar
25.03.2020
48
A+
A-

Anadolu Eğitim Sendikası Samsun İl Başkanı Murat Bahtiyar EBA ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Murat BAHTİYAR’ın açıklamaları şöyle;

Uzaktan eğitimin ortaokul kanalında o yaştaki çocuklarımıza uygun olmayan görüntülere yer verilmesini yanlış bulmakla birlikte yayınlanan içerik ve görüntüler üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğini düşünüyoruz. Sayın Bakan da bu konuda yapılan yanlışı kabul etmiş ve özeleştiri yapmıştır.

Görev dağılımını yerine getirmeyenler hakkında gereken yapılmalıdır.

Hassas ve zorlu bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde uzaktan eğitim büyük önem arz etmektedir.
Yapılmış olan hatadan dolayı verilen emekleri , seferberlik ruhu halinde tamamen gönüllülük esasıyla çocuklarımızın eğitim-öğretimden mahrum kalmaması adına görev yapan öğretmenlerimizin gayretlerini görmezden gelmek vicdanlara sığmayacak bir davranıştır.

İnsanlığın zor bir dönemden geçtiği , “Koronavirüs” salgını nedeniyle devletimizin aldığı tedbirler kapsamında okullara ara verilen bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığının EBA üzerinden öğrencilerimize ücretsiz olarak sunduğu “uzaktan eğitim” sürecini olumlu buluyor ; öğrencilerimizin ve velilerimizin bu sürece destek vermesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Olağanüstü şartlar altında, böylesine kapsamlı ve zor bir çalışmayı kısa bir zaman diliminde çocuklarımızın kullanımına hazır hale getiren başta Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK olmak üzere yüzlerce öğretmenimizin gönüllü olarak sorumluluk aldığı bu eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.