resim yükle

Bafra İşletme Fakültesi AvivaSA İşbirliğiyle Sigortacılıkta Fırsatları Değerlendirdi

Bafra İşletme Fakültesi AvivaSA İşbirliğiyle Sigortacılıkta Fırsatları Değerlendirdi
14.04.2021
A+
A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Bafra İşletme Fakültesi ile AvivaSA işbirliği ile gerçekleşen online seminerde; sigortacılıkta fırsatlar, insan kaynakları yönetimi ve kariyer hedefleri ana temaları ele alındı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen seminerin moderatörlüğünü Bafra İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Mutlu gerçekleştirdi. Seminere AvivaSA’yı temsilen İnsan Kaynakları Satış İş Ortaklığı Ekibinden Yönetmen Ebru Çelen, Gelişim ve Yetenek Yönetimi Ekibinden Yönetmen İlkay Ayhan ve İnsan Kaynakları Satış İş Ortaklığı Tolga Özdemir katıldı. 

Moderatör Prof. Dr. Ahmet Mutlu: “Bafra İşletme Fakültesi’nin iki yıl önce açılmış bir fakülte olmasına rağmen, alışılagelmiş işletme fakültelerinin dışında bir yandan yurt dışı üniversitelerle yapılan multidisipliner çalışmalara, bir yandan da reel sektörün ihtiyacı olan uzmanlar yetiştirmeyi amaçlayan çalışmalara imza atıyoruz. Bu kulvarda fark yaratmayı hedef alan bir anlayışa sahibiz. Bu hedef doğrultusunda Bireysel emeklilik sektörünün lider kuruluşlarından AvivaSA ile eğitim ve çalışma hayatı ile ilgili olarak bir seminer gerçekleştirdik” dedi.

Seminerde AvivaSA İnsan Kaynakları Satış İş Ortaklığı Yönetmeni Ebru Çelen şöyle konuştu: “Sabancı Holding iştiraki olarak toplam 1489 çalışanımız ile hayat sigortası ve bireysel emeklilik alanında faaliyet gösteriyoruz. AvivaSA olarak çalışanlarımızı, genel müdürlük, direkt satış, banka sigortacılığı, acenteler ve kurumsal projeler kadrolarında değerlendirip desteklemekte ve ayrıca firma bünyesinde çalışıp ileride kendi acentesini açmak isteyen çalışanlarımıza destek vermekteyiz. Üniversite öğrencileri için belli dönemlerde staj programları planlayarak çalışma hayatına kazandırılmaları için destek sağlıyoruz.”

Seminerde AvivaSA İnsan Kaynakları Satış İş Ortaklığı Müdürü Tolga Özdemir ise şu sözleri söyledi: “Çalışanlarımıza mesleki ve kişisel gelişimleri ile ilgili eğitim ve gelişim imkânları sağlamaktayız. Pandemi dönemi süresince çalışanlarımızın sağlığını koruyabilmek için online sistemleri kullanarak uzaktan çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. İşe alım, eğitim, oryantasyon vb. tüm süreçleri dijital olarak yürütmeye devam ediyoruz. “Career Adventure” yani rotasyon gibi programlarımızla, çalışanlarımızın farklı departmanlarda farklı deneyimleri tecrübe etmelerine destek oluyoruz. Üniversite öğrencileri ile her yıl çeşitli staj programları, seminerler ve çeşitli işbirlikleri ile buluşmaktan keyif alıyoruz.”

AvivaSA Gelişim ve Yetenek Yönetimi ekibinden Yönetmen İlkay Ayhan ise “Pandemi sırasında evlerinde olmak zorunda kalan öğrencilere ulaşıyor ve uzaktan eğitimler ile sektör kapılarını öğrencilere açıyoruz. Ayrıca çeşitli programlar oluşturarak sektörün profesyonelleri ile öğrencileri buluşturuyoruz. Gelecekte hibrit bir çalışma model olacağının öngörülüyor. Biz de AvivaSA olarak bu değişimin bir parçası olarak öğrencilerin her zaman yanındayız. Bunu da sistem içinde işiterek, görerek, okuyarak, karma yöntemler ve gelecek simülasyonları içeren kişiselleştirilmiş eğitimlerde öngörüyoruz. Ayrıca Bafra İşletme Fakültesi ile AvivaSA işbirliğinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber