Atakum’da En Güzel Araba Yarışması Düzenlendi

Atakum’da En Güzel Araba Yarışması Düzenlendi
21.08.2016
80
A+
A-

Samsun’da üçüncüsü düzenlenen “En Güzel Otomobil Yarışması”na çoğunluğu Karadeniz Bölgesi’nden 250 araç katıldı.

Atakum Kurupelit Marina önünde yapılan yarışmada modifiye araç sahipleri, birinci olabilmek için otomobillerini görücüye çıkardı. Basık araç, yerli ve Avrupa araç olarak 3 kategoride yapılan yarışmada, modifiye edilmiş 250 otomobil beğeniye sunuldu.

Bazı araç sahiplerinin depoya benzin ile birlikte farklı yakıtlar koyarak egzozlarından ateş çıkarması vatandaşların ilgisini çekti. Yarışma sonunda 3 kategoride dereceye giren araçların sahiplerine kupa verildi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, belediye olarak 3 yıldır yarışmayı desteklediklerini belirterek, “Gençler bütün hünerlerini araçları üzerinde sergiliyor. Ayrıca bu modifiye otomobil yarışmasında teknoloji de kullanıyor. Bu da gençlerimizin teknolojiyi nasıl kullandığını gözler önüne seriyor. Ciddi anlamda bir katılım oldu. Karadeniz Bölgesi haricinde İstanbul, Ankara gibi büyük illerden de katılım oldu.” dedi.

Yarışmada ilginç araçların da bulunduğuna işaret eden Taşçı, sözlerine şöyle devam etti:

“İnsanın aklına gelmeyecek teknolojik uygulamalar yapılmış. Hatta uzaktan araç kullanımı konusunda da bir takım çalışmalar yapılmış. Lastik ve jantlarına kadar araçlar modifiye edilmiş. Bu da Türk insanın hayalinin açık olduğunun ve ufkunun geniş olduğunun göstergesidir.”

Modifiye araç tutkunu gençlerin kurduğu Garaj Atakum Derneği’nin başkanı Kenan Tabağ ise yarışmanın Samsun başta olmak üzere birçok ilden modifiye tutkunlarını bir araya getirdiğini kaydetti.

Gençlerin en büyük tutkularının araçları ve araçları üzerinde yaptıkları modifiye uygulamaları olduğuna işaret eden Tabağ, “Bazı gençler 1 yıl boyunca bu yarışma için hazırlanıyor. Türkiye’deki tüm modifiye tutkunlarının gözünün olduğu yarışma. Güzellik yarışmamızı geleneksel hale getirip uzun yıllar yapmayı hedefliyoruz.” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.