resim yükle

Atakum Belediyesi’nden muhteşem doğa şenliği 

Atakum Belediyesi’nden muhteşem doğa şenliği 
04.07.2022
A+
A-

Atakum Belediyesi’nin çeşitli kurumlarla iş birliği içinde gerçekleştirdiği doğa şenliğinde unutulmaz anlar yaşandı. Kocadağ’ın Karadeniz’in en güzel yerlerinden biri olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Bu tip etkinliklerle Kocadağ’ı turizme kazandırmaya çalışıyoruz” dedi. 

Atakum’un doğal güzelliklerinden birisi olan Kocadağ muhteşem bir doğa şenliğine ev sahipliği yaptı. Atakum Belediyesi, Atakum Kent Konseyi, Samsun Dağcılık Derneği (SAMDAK), Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği, Türkiye Ormancılar Derneği, Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Samsun Yamaç Paraşütü Spor Kulübü iş birliğinde “Atakum’un Yaylası Kocadağ, Şenliğe Yürüyelim” sloganıyla gerçekleştirilen şenlikte renkli görüntüler ortaya çıktı. İki gün süren ve yoğun ilginin olduğu şenliğe vatandaşlar Atakum Belediyesi önünden kalkan otobüslerle alana taşındı. Şenliğe katılan doğaseverlerle bir araya gelen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, etkinlik alanındaki karavanları ve çadırları tek tek dolaşarak sohbet etti. 

YOĞUN PROGRAM 

Doğa yürüyüşü ile başlayan program, yamaç paraşütü gösterisiyle devam etti. Şenlik konuklarının büyük bir merakla izlediği gösteride sporcular antrenmanlarını gerçekleştirdi. Doğa içinde bisiklet turu, sokak oyunları, oryantiring gibi etkinliklerin de yer aldığı şenlikte katılımcılar doğanın keyfini çıkardı. Şenlikte, DJ performansı ve konser ile de doyasıya eğlenildi. 

“KARADENİZ’İN EN GÜZEL YERLERİNDEN BİRİSİ”

Geçmişte Kocadağ Yürüyüşü olarak yapılan etkinliğin bu sene daha komplike bir programla gerçekleştiğini ifade eden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Karavan sahipleriyle, arkadaşlarımızın çadırlarıyla, müzik gruplarıyla burada iki günlük yoğun bir program. Yeşille kenti, kent kültürüyle kırsalı birleştirmeye çalışıyoruz. Karadeniz’in en güzel yerlerinden biri Kocadağ. Bu tip etkinliklerle Kocadağ’ı turizme kazandırmaya çalışıyoruz. Deniz ve kum turizmi ile dağ turizmini bütünleştirmeye çalışıyoruz. Deniz ve kum için Samsun’a, Atakum’a gelenleri Kocadağ’a da çıkarmak istiyoruz. Eğer bu bütünlüğü sağlayabilirsek burada bu yolun bir ihtiyaç olduğu görülecektir. Kenti yönetenler, Büyükşehir Belediyesi, Atakum Belediyesi, il valisi bu yolun yapılmasının bir ihtiyaç olduğunu göreceklerdir. Hem orman yolu hem yangın yolu hem de bugün yaptığımıza benzer kültürel etkinlikleri düzenleyenlerin yolu olarak bu yol bir ihtiyaçtır. Yapılması gerekiyor” diye konuştu.

KIRSALA EKONOMİK DESTEK 

Bölge insanlarının ürettiklerini gelen konuklara sunduğunu belirten Başkan Deveci, “Üretici ile kentteki tüketiciyi bütünleştirmeye çalışıyoruz. Kırsal mahallelerimize ekonomik girdi sağlamaya destek veriyoruz. Sosyal ve kültürel etkinlikler buna yöneliktir. Önümüzdeki yıllarda etkinliği daha da geliştirerek tekrarlayacağız. Doğa sporunu turizmin içine katacağız. Atakum’u, Samsun’u çekim merkezi haline getirmeye çalışacağız. Özellikle karavanseverlerin bir istekleri var. ‘Bize yaz kış bir yer bul’ diyorlar. O alanı oluşturmaya çalışacağız. Gençler şenliğe ilgi gösterdi. Sanatın, müziğin, sporun olduğu yerde onların olması lazım. Belki önümüzdeki dönemde ressamlar tuvallerini alıp buraya gelecekler ve Atakum’un manzarasını çizecekler. Burada harika manzaralar var” dedi. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber