Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı
09.11.2023
A+
A-

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Deveci, mesajında şu ifadeleri kullandı.

“Bir büyük lideri, bir bilgeyi, bir siyasi ve askeri dehayı, bir devrimciyi, çok büyük bir vatan ve millet sevdalısını anıyoruz bugün…

Tüm hayatını ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesine dayandıran Büyük Atatürk; kurduğu demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ile özgürlük mücadelesi veren ulusların da umudu olmuştur. Bu ilkenin ne denli değerli olduğunu, dünyanın birçok noktasında yaşanan kan ve gözyaşı ile en acı şekilde deneyimlemeye devam ediyoruz. 100 yılını dolduran Cumhuriyetimizin temelini oluşturan bu felsefe, Önderimizin ileri görüşlülüğünün de en önemli göstergelerinden biridir.

Ülkemizin bağımsızlık mücadelesinin liderliğinde; özgürlük tutkusunu, eğitimden sosyal hayata birçok alanda yaptığı devrimlerde akıl ve bilime inancını; çağdaş, demokratik bir yönetime geçerken de insan haklarına duyduğu saygı Cumhuriyetimizin de temelini oluşturdu. Tüm bu ilkeler ışığında, büyük devrimcinin yolundan sonsuza dek yürümeye devam edeceğimizi bugün bir kez daha haykırıyoruz.

Ondan aldığımız azim ve cesaretimizi hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Onun bize bıraktığı yol haritasını takip etmeye, Cumhuriyetimizin ilke ve devrimlerinin en büyük savunucuları olmaya devam edeceğiz.

Hem hüzün hem de onur günümüz 10 Kasım’da; Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.