resim yükle

AtaÇocuklu miniklerin dünyasından 23 Nisan

AtaÇocuklu miniklerin dünyasından 23 Nisan
22.04.2021
A+
A-

AtaÇocuklu öğrenciler, Ulu Önder Mustafa Atatürk’ün dünyada ilk kez tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kendi dünyalarından anlattı. Bayram heyecanı yaşayan çocukların verdiği mesaj sosyal medyada beğeni aldı

Atakum Belediye Başkanı Av.Cemil Deveci’nin sözünü hayata geçirdiği ve Atakumlu miniklerin okul öncesi eğitime kolay erişebilmesi amacıyla Atakum Belediyesi tarafından açılan AtaÇocuk Anaokulu öğrencileri anlamlı bir çalışmaya imza attı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşu ve Ulu Önder Mustafa Atatürk’ün dünyada ilk kez tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tek tek kamera karşısına geçerek kendi dünyalarından anlatan minikler duygulandırdı. Videonun son bölümünde ise minikler Atakum Belediyespor Stadyumu’nda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Türk bayraklarını açtı. Bayram heyecanı yüzlerinden okunan AtaÇocuklu miniklerin verdiği mesaj sosyal medyada beğeni aldı. 

“ATATÜRK’Ü SEVMEK, DÜNYA BARIŞI, MUTLU ÇOCUKLAR” 

Videoda, “23 Nisan denilince aklına ne gelir?” sorusuna verdikleri cevaplarla gülümseten 3-6 yaş grubundaki minikler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı “Atatürk’ün bize armağan ettiği bayram, dünya barışı, Atatürk’ü sevmek, çocuk bayramı, Atatürk’ün bize emaneti, çocuk sevgisi, dünya çocukları, en coşkulu bayram, Türk bayrağı, eğlence, çocukların eğlenmesi, hediye, oyun oynamak, neşe, söz hakkı, sevgi, Atamızdan armağan, coşku ,çocuklar, eşitlik, Atatürk, özgürlük, lunapark, mutlu çocuklar, annemle gezmek, vatan, bağımsızlık, ulusal egemenlik, meclis, en güzel günümüz gelir‘’ kelimeleriyle anlattı. 

DOYASIYA EĞLENDİLER 

AtaÇocuklu minikler videonun son bölümünde ise Atakum Belediyespor Stadyumu’nu ziyaret etti. Bir süre 23 Nisan şarkıları söyleyerek sahada oyunlar oynayan ve bayram sevinci yaşayan öğrenciler, daha sonra öğretmenleriyle birlikte açtıkları Mustafa Kemal Atatürk ve Türk bayrakları ile coşkularını doruklara taşıdı. Atakum Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesaplarından yayınlanan video kısa sürede fazla sayıda beğeni ve paylaşım aldı. 

BAYRAMLARINI COŞKUYLA KUTLADILAR 

Diğer yandan Ataçocuklu çocuklar okullarının bahçesinde 23 Nisan Şenliği gerçekleştirdi. Birbirinden eğlenceli oyunları oynayarak bayramlarını coşkuyla kutlayan minikler 23 Nisan pastası da kesti. Daha sonra öğretmenler, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin  miniklere olan bayram hediyelerini takdim etti. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber