resim yükle

Ardahan’da emlak sektöründe mesleki yeterlilik sınavı

Ardahan’da emlak sektöründe mesleki yeterlilik sınavı
15.03.2024
A+
A-

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB MEYBEM A.Ş. iş birliğinde Mesleki Yeterlilik Belgelendirme sınavları kapsamında “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5” sınavı adayların katılımıyla 13 Mart-14 Mart 2024 tarihlerinde il merkezi ve ilçelerinde faaliyet gösteren 12 emlak firmasının yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti.

featured

Ardahan’da emlak sektöründe mesleki yeterlilik sınavı

ARDAHAN-BHA

Sınav öncesi adaylara Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği, Türkiye’deki Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sistemi ve Yetki Belgesi’ne dair hususlar anlatıldı. Taşınmaz Ticaretiyle Yönetmeliği ile birlikte hayatımıza giren “Yetki Belgesi” ve “Mesleki Yeterlilik Belgesi” gibi kavramları aydınlatmanın yanı sıra belge zorunluluğunun emlak sitelerine yansımasının nasıl olacağı konularında da adaylara bilgi verildi. Birçok alanda olduğu gibi emlakçılık sektöründe de karışıklığın giderilmesi, belirli yasal çerçeveler içerisinde yalnızca emlak alanında yeterliliğe sahip kişilerin faaliyet gösterebilmeleri adına MEYBEM ile Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile gerçekleştirilen sınavla ilgili değerlendirmede bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Demirci, mesleki yeterlilik belgesinin gerekliliğine dikkat çekti. Ağustos 2020 tarihinden itibaren MYK belgesi olmayan kişilerin, emlak sektöründe pazarlama ve satış faaliyeti yapamayacaklarını hatırlatan Öner, Ticaret İl Müdürlüklerinden yetki belgesi almayanların da işyeri ruhsatı alamayacaklarını ve gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteremeyeceklerini ifade etti.

Ardahan’da emlak sektöründe mesleki yeterlilik sınavı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber