Antalya’da turizm rakamları 15 milyonu geçti

Antalya’da turizm rakamları 15 milyonu geçti
05.11.2023
A+
A-

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’ya gelen turist sayısının bu sene 15 milyonu geçtiğini belirterek, “Hem gelir hem turist sayısı, pandemi öncesi turizmin en yoğun olduğu 2019 rakamlarının üzerinde. Bu da oldukça sevindirici” dedi.

featured

Antalya’da turizm rakamları 15 milyonu geçti

Antalya Kültür Yolu Festivali’nde açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy, turizmde Türkiye genelinde 9 aylık verilere göre 42 milyar dolara ulaşıldığını, yıl sonuna kadar bu hedefin 55,6 milyar dolar olacağını söyledi.

Dünyanın ve Türkiye’nin içinde bulunduğu bir çok olumsuzluğa rağmen turizm gelirlerinde ciddi bir artış yakalandığını belirten Ersoy, “2017 yılı sonunda 67 dolar olan kişi başı gecelik harcama, geçen yıl açıklanan rakamlara baktığımız zaman 100 doları buldu. Bu da politikamıza, stratejilerimize uygun bir şekilde sürecin geliştiğini gösteriyor. Bu da bizi oldukça sevindiriyor” açıklamalarında bulundu.

Turizmi 12 aya yaymak ve ülkenin her şehrini turizme katmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getiren Ersoy, hedefe doğru adımları istikrarlı bir şekilde attıklarını belirtti.

Antalya’da turizm rakamları 15 milyonu geçti

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber