Anadolu Gençlik Derneği’nden YKS Sonrası Açıklama

Anadolu Gençlik Derneği’nden YKS Sonrası Açıklama
29.06.2021
A+
A-

Anadolu Gençlik Derneği İlkadım Temsilciliği (AGD), 26 -27 Haziran’da gerçekleşen Yüksek Öğretime Giriş Sınavı(YKS ) sonrası  dikkat çeken açıklamasında 100 yıl sonrasını düşünüp gençliğimizi inşa ve ihya ederek, yetiştirme gayretiyle 2 buçuk milyon gencimizin hayallerine sahip çıkmak, en önemli vazifelerimizden biri olduğunu ifade etti.

YKS sınav sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği İlkadım Şube Başkanı Faruk Emin Eren; “Gençlerimiz pandemi şartlarında, uzun bir sınav sürecinin ardından bu hafta sonu TYT, AYT oturumlarında üniversite hayalleri için ter döktüler. Gençlerimiz, nitelikli bir ölçme ve değerlendirmeden ziyade ölçüsüz bir zorlukla karşılaştılar. 2 Milyon 607 Bin 903 gencimiz iyi bir üniversite ve meslek hayatı hayali kurarak üniversiteye giriş sınavına girdiler. Gençlerimizin girdiği bu sınavlardan maalesef her yıl olduğu gibi bu yılda belli oranda gencimiz hedeflerine ulaşacak. Birçok gencimiz hayal kırıklığına uğrayacak veya hayallerinden vazgeçmek zorunda kalacak. Her sınavda olduğu gibi üniversiteye giriş sınavlarında ve gelecekte karşılaşacağı tüm sınavlarda da zor sorular mutlaka olacaktır, ama yetkililerimize gençlerimizin hayallerinin sadece bir sınav ile sınırlandırılmaması gerektiğini tekrardan hatırlamak istiyoruz” diye konuştu.

“Gençlerimizin hayallerine destek olacağız”

Eğitimdeki en temel kurallardan birisi de, her çocuğun, her gencin başarılı olacağı bir alanı seçme hakkına sahip olmasına olanak sağlanmasına dikkat çeken Eren; İlgi, yetenek, beceri ve hayaller işte bu yüzden önemlidir. Biz her gencin bir hazine olduğunu düşünüyoruz ve bu hazinelerin en güzel şekilde değerlendirilip, milletimize ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmesi için tüm kesimlerin gayret sarf etmesi gerektiğine inanıyoruz. Bizim için iyi bir okul, iyi bir sınav, iyi bir meslek, iyi bir şirket yoktur, İyi öğrenci, iyi bir insan vardır. Bu konuda gençlerimize inanıyoruz, yeteneklerinin geliştirilmesi, hayallerinin desteklenmesi adına her yaşta yanlarında olmaya devam edeceğiz diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber