resim yükle

Ambar Mescidi Farklı Dokusu İle Doruk Han hizmette

Ambar Mescidi Farklı Dokusu İle Doruk Han hizmette
18.06.2019
A+
A-

Toptepe Doruk Mevkiinde işletmecisinin kendi elleri ile bir yılda inşa ettiği Doruk Han hizmete girdi.

Farklı mimarisi ve otantik dokusu ile ilk bakışta fark edilen işletmenin içi ise adeta bir müzeyi andırıyor.

Emekli Veteriner Teknikeri Ali Kemal Kara tarafından, Havza- Samsun Karayolu üzerinde Toptepe Doruk Mevkiinde bulunan kendisine ait benzinlik istasyonuna kendi elleri ile bir yılda taş örme işçiliği ile yaptığı ve dizayn ettiği binaya et lokantası açtı.

Yaklaşık olarak 1 senedir kendi el emeği ile inşa etmeye başladığı binayı et lokantasına çeviren Kara, ziyaretçilerine nostaljik bir ortam sunuyor.

Binanın dışında artık unutulmaya yüz tutumu at arabaları, düven, kağnı tekerlekleri ile dekore edilen Dorukhan Et Lokantası içerisinde ise geçmişte günlük hayatta kullanılan ve artık antika sayılan birçok eşya ile bir müzeyi andırıyor.

İşletmenin hemen yanında yine Ali Kemal Kara tarafından eski bir ambar kullanılarak taş işçiliği ile yapılan orijinal bir minareye ve farklı bir görüntüye sahip mescit ise yoldan geçenlerin ilgisini çekiyor.

Dorukhan Et Lokantası olarak faaliyete açılan işletmede sabah kahvaltısından değişik et yemeklerine kadar her hizmet sunulmaya başladı.

İşletme sahibi Ali Kemal Kara; “Nostaljik bir yer olması için tamamen orijinal tuğlalarla ve taşlar ile yapımını tamamladığımız binamızı lokantaya haline getirdik iş yerimizin içi de dışı gibi tarihi ve nostaljik eşyalar ile dolu, Mescidimiz tamamlandı, yoldan geçenlerin ibadet etmek için tercih ettiği bir yer haline geldi. Buradaki tüm eşyalar orijinal ve ülkemizin birçok yerinden temin ettik. İstedik ki tüm işçiliği tarafımdan yapılan bu mekanda misafirlerimize farklı ve otantik bir ortam sunalım. Hizmete açmış olduğumuz işletmemizde et yemekleri, sabah kahvaltısı ve bölgesel yemekler müşterilerimizin beğenisine sunulacak” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber