Aksu: Yeni asgari ücret rakamı milletimize hayırlı olsun

Aksu: Yeni asgari ücret rakamı milletimize hayırlı olsun
17.12.2021
79
A+
A-

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, “2022 yılında asgari ücretin en alt rakamının net 4 bin 250 lira olarak uygulanacak olması milletimiz tarafından memnuniyetle karşılandı. Asgari ücretteki tarihi artışla milletimizi enflasyona ezdirmedik” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2002 yılında uygulanacak yeni asgari ücrete ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, son 50 yılın en yüksek rakamının gerçekleştiği asgari ücretin yüzde 50 oaranındaki artışla en alt rakamının 4250 TL olarak uygulanacak olmasının milletin daima yanında olduklarının bir kez daha çok net göstergesi olduğunu söyledi.

Çalışanın evli olmasına ve çocuk sayısına göre yeni asgari ücret rakamının yükseleceğine dikkat çeken Başkan Aksu, “Milyonlarca kişi tarafından memnıniyetle karşılanan fevkalede bir artış oldu. Hem çalışanlarımız hem de işverenlerimiz memnun. Asgari ücretten alınan gelir vergisi ile damga vergisinin kaldırılacak olması işverenin yükünü ciddi anlamda hafifletecek. Biz ne yapıyorsak ülkemiz ve milletimizin menfaati için yapıyoruz. Ülkemiz daha da güçlendikçe, imkanları daha da çoğaldıkça bu milletimizin her bir ferdine yansıyacaktır. Bu tarihi artışla uygulanacak yeni asgari ücret, çalışanlarımıza, işverenlerimize, miletimzie ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Asgari ücretin çalışanın geçim ücreti olmasının yanında toplumun birçok kesimini ilgilendirdiğini vurgulayan Başkan Aksu, yaşlılık, evde bakım, engelli maaşlarının yanı sıra işsizlik ödeneğinin de yeni asgari ücret düzenlemesine bağlı olarak
artacağını ifade etti.

“Hiçbir vatandaşımızı fiyat artışları karşısında mağdur etmemek, enflasyona ezdirmemek için Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kararlı bir mücadele ortaya koyduk” diyen Başkan Aksu, “Dünyada pek çok ülke zor bir süreç yaşıyor. Elbette ülkemiz de zor bir sürecin içinden geçiyor. Ancak gereken adımları atmayı sürdürerek hep birlikte milletimizle omuz omuza bu süreci atlatacağız. Türkiye, hedefleri doğrultusunda yoluna kararlılıkla devam ediyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.