Aksaray Valisi Kumbuzoğlu: İlk hedefimiz istihdamı arttırmak

Aksaray Valisi Kumbuzoğlu: İlk hedefimiz istihdamı arttırmak
17.01.2024
A+
A-

2023 yılı işgücü eğitim planına göre Aksaray genelinde yürütülen proje ve faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda Çalışma ve İş Kurumu Aksaray İl Müdürü Mahmut Akkuş tarafından kurula sunum yapıldı.

2023 Aralık ayı itibarıyla 5.120 erkek 2.498 kadın olmak üzere toplam 7.618 kişinin işe yerleştirildiğini ifade eden Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Akkuş; 18-29 yaş arası 4.321 gencin İŞKUR aracılığı ile özel sektörde işe yerleştirildiğini belirtti.

Kurul üyelerinin istihdam ve yürütülen diğer uygulamalarla ilgili görüş ve önerilerini belirttiği toplantıda açıklamalarda bulunan Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Aksaray’da ilk hedeflerinin istihdamı daha çok arttırarak işsizliği azaltmak olduğunu söyledi.

Vali Kumbuzoğlu, Aksaray’da üretim ve istihdam sağlayan firmalarla beraber olacaklarını, onları dinleyip talep ve önerilerini dinleyerek uygun istihdam modelleri geliştireceklerini ifade etti.

BÖLGEMİZİ İYİ TANIYACAĞIZ

Kumbuzoğlu, “Bunun için ilk kural bu alana hakim olacağız. Organize sanayi bölgelerimizi iyi tanıyacağız. Aksaray ile birlikte toplam 5 OSB’miz oluştu. Aksaray Sanayisi ile öne çıkan bir il konumuna geldi. Biz burada özellikle genç istihdamına yine dezavantajlı kesim istihdamına önem vereceğiz. Bu nedenle İstihdam kurulu olarak çok farklı çalışma ve iş politikaları yürütmeliyiz. Kaynak sağlayan kuruluşlar var. Ahiler Kalkınma Ajansı, KOP İdaresi yine KOSGEB, TÜBİTAK, Tarımsal Kalkınma İdaresi bu kurum ve kuruluşlarla diyalog halinde olacağız. Kaynak sağlayacak projeler geliştirerek bu kurumlardan ve kaynaklarından yararlanacağız” dedi.

ALTYAPIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ

Aksaray’ın sanayi yanında turizmdeki yüksek potansiyeline dikkat çeken Vali Kumbuzoğlu sanayi alanında olduğu gibi turizm alanında da yetişmiş nitelikli eleman gücüne ihtiyaç duyacağını bunun için altyapının güçlendirilmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı.

Aksaray’daki tarım, sanayi turizm potansiyel varlığının çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Kumbuzoğlu; “Dünyadaki gelişmeleri takip ederek Aksaray’ı daha iyi seviye çıkarmak için hep birlikte gayret göstereceğiz. Belirttiğimiz konularda gerekli adımları atarak sonuç alacağız inşallah. Netice almak içinde enerjimizi ortaya koyacağız. Hep birlikte çalışacağız’ dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber