resim yükle

AKK’den Ak Parti Grubuna ziyaret

AKK’den Ak Parti Grubuna ziyaret
05.06.2024
A+
A-

AKK’den Ak Parti Grubuna ziyaret

Ankara-BHA

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından tebrik gezilerine devam ediyor. Yılmaz Ankara Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Nihat Yalçın’ı makamında ziyaret etti.

Yılmaz’a Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Edibe Sinem Ersoy, AKK Yürütme Kurulu Üyesi  Yapı Denetim ve Deprem Mühendisliği Derneği Başkanı Nazmi Şahin, Ankara Tarihimiras Çalışma Grubu Sözcüsü  Kadim Koç, konseyde görev alan icra, yönetim ve çalışma meclisi başkanları eşlik etti.

Ak Parti 2

Ortak akıl vurgusu

Yılmaz, ABB Ak Parti Grup Başkanvekili Nihat Yalçın’ı 31 Mart Yerel Seçimlerindeki başarılarından ötürü tebrik etti. Ankara Kent Konseyi’nin yapı olarak politik olmaktan uzak olduğunu belirten Yılmaz, ” Konsey bileşenleri olarak biz birbirimizin siyasi görüşünü merak etmiyoruz. Kente dair konularda hangi siyasi görüşten olursa olsun herkesle konuşmak gerekiyor” diye konuştu.

Ortak aklın Ankara’nın her yerinde işletilmesi gerektiğine vurgu yapan Yılmaz, ” Bu gün Altındağ bölgesinin Avrupa’da pek çok başkentte olduğu gibi bir cazibe bölgesi haline getiremezsek bu bir partinin değil tüm Ankara’nın kaybı olur” diye konuştu.

“Partim belli değil”

Yılmaz, “Bana partisi belli değil diyerek hakaret etmeye çalışıyorlar ama benim tam olarak istediğim bu aslında. Ben Rizeliyim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bir sorunum yok. Aynı zamanda ABB Başkanı Mansur Yavaş’la da bir sorunum yok, Mansur bey benim abim” diyerek konseyin siyasi partilere eşit uzaklıkta olduğunu vurguladı.

“Bu şehre borçuyuz”

Ankara’ya yapılacak her yararlı yatırımı koşulsuz olarak destekleyeceklerini belirten ABB Ak Parti Meclis Grup Başkanvekili Nihat Yalçın, Hepimiz aynı sokaklarda büyüdük, hepimiz aynı okullarda okuduk şehrin menfaatine uyan ne varsa adım atmaya hazırız” diye konuştu. Yalçın, “Tabi ki oturup tartışacağız ama her tartışmanın sonucunda  Ankara’nın yararı olacak. Ankara’da yaşayan insanların refah seviyesini arttıracak yatırımlar yapmak konusunda bu şehre borçluyuz” dedi.

Ak Parti 2

Ziyaret öncesi Halil İbrahim Yılmaz’a ve AKK’ ye önyargısı olduğunu belirten Yalçın, önyargıları yıkmak gerektiğine değindi.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.