Akcagöz: Rol modelim Haluk Koç

Akcagöz: Rol modelim Haluk Koç
08.05.2018
142
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili aday adayı Av.Tufan Akcagöz, 29 Nisan’da yapılan seçimle yeniden Başkanlığa seçilen Samsun Tabib Odası Başkanı Dr.Murat Erkan’ı, makamında ziyaret etti.

Samsun Tabib Odası seçimlerinin, Samsun’a ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Akcagöz, ‘Özellikle de sağlık camiasına hayırlı olsun.’ dedi. Sağlık çalışanlarının sorunlarının görmezden gelindiğini ifade eden Akcagöz, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesiyle ilgili ciddi bir çalışma yapıldığını sanmıyorum. Gün geçmiyor ki, bir sağlık çalışanı, şiddete maruz kalmasın. Bu bizi oldukça rahatsız ediyor. İşi, insanı yaşatmak olan meslek grubuna yönelik bu tarz saldırıların önü arkası alınamıyorsa, burada bir müdahale eksikliği var demektir. Hekimlerimiz, çok zor koşullarda çalışıyorlar. Yakından biliyorum. Buna rağmen, şikayet etmeden ve özveriyle görevlerini ifa etmeye gayret gösteriyorlar. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, aynı zamanda Samsun Milletvekili. Bu sorunlara kayıtsız kalmamasını isterdim. Hastanelerin durumunu bir gün şöyle bir tebdili kıyafet gezse, yakından görecektir. Sağlık çalışanları dertli. Görevi, insanı yaşatmak olan meslek adamlarının, nasıl baskı altına alındığına şahit oluyoruz. Türk Tabibler Birliği Konsey Başkanı da dahil olmak üzere, Birlik yöneticilerinin haksız gözaltılara maruz kaldığını biliyoruz. Savaş bir halk sağlığı sorunudur demenin suç olarak kabul edildiği günlerden geçiyoruz. Doktor konuşmayacak, Avukat konuşmayacak, kimse konuşmayacak. Peki ya kim konuşacak? Devlet televizyonunda, özel kanallarda, tüm propaganda alanlarında tek bir kişi konuşacak, biz dinleyeceğiz. Yol öyle şey. Böyle bir düzene asla izin vermeyeceğiz. Herkes konuşacak, demokratik hakkını kullanacak, söz söyleyecek. Doğrusu budur. Dolayısıyla, bu gidişatı tersine çevirmekle, demokrasimizi de korumuş olacağız.” dedi.

Üç yıla yakındır Samsun’da İl Başkanlığı görevini yürüttüğünü söyleyen Tufan Akcagöz, “Partililerimiz bana, 38 yaşında Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanlığı gibi onurlu bir görevi verdi. İkinci dönem yine bu görevi istediğimde, yine bana destek oldular. Cumhuriyet Halk Partisi örgütüne ne kadar teşekkür etsem azdır. İl Başkanlığı görevini yürütürken, rol modelim Haluk Koç oldu. Kendisinin bana tavsiyelerinden biridir. Git, karış karış gez, kendini tanıt, parti politikalarını halka anlat dedi. Gittim, anlattım. Daha çok gezdim, daha çok anlattım. Her gittiğim yere, benden önce emek vermiş, bunu gördüm. Gurur duydum. Demek ki çalışınca, her şey olabiliyor. Samsun’da, Alevisiyle sünnisiyle tüm toplum katmanlarının sevgisini kazanmak kolay iş değil. Samsun’un hemen her yerinde iz bırakmış. Gittiğim her yerde bana Haluk Koç’u sordular. Samsun, zorlu bir kent. Buna rağmen, aradan zaman geçmesine rağmen hala Haluk Koç ismi vatandaş tarafından zikrediliyorsa, bunun üzerinde durmak gerekir. Ben de, tuttum yolu gezdim. İl Başkanı koordinasyon yapar, köylere çıkmaz dediler. Bunu diyenleri hiç dinlemedim. İşime baktım. 17 ilçemiz var. 17 ilçenin köylerini gezdim. Bu kadar zamanda ne yapılabiliyorsa, arkadaşlarımla birlikte gayret gösterdim, çabaladım. Daha güzel işler yapacağız, buna yürekten inanıyorum. Çok güzel işler yapacağız. Şimdi de bu emeğin sonunda, Samsun için Ankara’da görev yapmaya talip oldum. Samsun’un kronikleşmiş sorunlarına biz çare bulacağız. Samsun’da, gençlerimiz için istihdam alanları yaratacağız. Önce bu memleketi, tek adam paranoyasından kurtaracağız. Bu bizim tarihi sorumluluğumuzdur. Sonra, ülkeyi kuran parti olarak, yeniden demokrasi tohumlarını memleketin dört köşesine ekeceğiz. Buna gücümüz var. Milli mücadele kenti olan Samsun’un önü açık, yolu açık. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Daha çok çalışmak zorundayız. 24 Haziran seçimleri, demokrasiyi yeniden kazanacağımız, tek adam rejimini tarihin karanlık sayfalarına hapsedeceğimiz bir seçim olacak.” diye konuştu.

Samsun Tabib Odası Başkanı Dr.Murat Erkan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve CHP Milletvekili adaylığı için yola çıkan ve İl Başkanlığı döneminde de hep yanlarında olduğunu söylediği Av.Tufan Akcagöz’e başarılar diledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber