resim yükle

Akaryakıt fiyatlarında Türk halkı şaşkın

Akaryakıt fiyatlarında Türk halkı şaşkın
28.02.2022
A+
A-

Geçtiğimiz hafta benzine 1.61 TL motorine ise 1.51 TL zam gelmişti. Yapılan zammın ardından bugün akaryakıt fiyatlarına indirim beklenirken yarın ise yeniden zam bekleniyor.

-26 Şubat Cumartesi benzine 1.61 TL motorine ise 1.51 TL zam yapıldığı açıklanmıştı.
-1 Mart itibariyle ise benzine 81 kuruş, motorine ise 96 kuruş zam yapılması beklendiği açıklandı. Konuya dair henüz resmi açıklama gelmedi.
-Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş ise indirimi beklentisini doğrularken oran hakkında net bir rakam telaffuz edemeyeceklerini belirtti.

“BUGÜN İNDİRİM YARIN YENİDEN ZAM”
Ekonomist Oğuz Demir ise bu gün motorine 96 kuruş, benzine ise 81 kuruş indirim beklendiğini ifade etti. Demir yarın ise yeniden 40 ile 60 kuruş arası yeni bir zam gelme olasılığının olduğunu belirtti. Demir akaryakıt fiyatlarında yaşanan ‘zam indirim gel giti’nin küresel piyasalardaki dolar ve petrol fiyatlarındaki dalgalanmaya bağlı olduğunu belirtti.

(internethaber)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber