AIPA ile olan iletişimimizin, dünya çapında güçlü ilerlemesine katkı sağlayacağına inanıyoruz

AIPA ile olan iletişimimizin, dünya çapında güçlü ilerlemesine katkı sağlayacağına inanıyoruz
30.01.2024
A+
A-

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Yapay Zeka Politikaları Derneği (AIPA) Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ve beraberindeki heyet ile Ticaret Bakanlığında bir araya geldi.

featured

Bolat: AIPA ile olan iletişimimizin, dünya çapında güçlü ilerlemesine katkı sağlayacağına inanıyoruz

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, (AIPA) Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ve Ticaret Bakanlığıyla bir araya gelerek AIPA’nın yapay zeka alanında gerçekleştirdiği farkındalık yaratma ve sektörün gelişimine katkı sağlama çalışmalarını ele aldılar. Bolat, şu ifadelere yer verdi:

“Yapay zekanın ülkemiz ekonomisi ve toplumu üzerindeki olumlu etkilerini ve bu teknolojinin genç girişimcilere sağladığı fırsatları değerlendirdik. AIPA’nın, yapay zeka politikalarının icrasında önemli bir rol oynayacağını ve Türkiye’nin teknoloji girişimciliği alanında ilerlemesine katkıda bulunacağını düşünüyoruz. Son olarak, yapay zeka alanındaki gelişmelerin ülkemizin rekabet gücünü artıracağını ve bu alandaki yeteneklerin geliştirilmesinin önemine değindik. AIPA ile olan iletişimimizin, ülkemizin yapay zeka ve teknoloji alanında dünya çapında güçlü ilerlemesine katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

GFE0vKhWUAAyZRZ

Bolat: AIPA ile olan iletişimimizin, dünya çapında güçlü ilerlemesine katkı sağlayacağına inanıyoruz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber