resim yükle

ADD’den Atatürk’e hakarete suç duyurusu!

14.11.2019
A+
A-

Sürekli Atatürk’e hakaret içeren paylaşımlarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar’ın son yaptığı paylaşım büyük tepki topladı.

Paylaşım sonrası görevden alınarak disiplin kuruluna sevk edilen Hasan Uzunlar’a Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi suç duyurusunda bulunarak basın açıklamasında bulundu.

Konu ile ilgili ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Daha birkaç gün önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. Ölüm yıldönümünü henüz anmışken, kimi devlet erkânın da içinde bulunduğu gerek Atatürk gerekse Cumhuriyetimizin tüm kazanım ve devrimlerine hakaret, hatta iftiralara dayanan şiddetli bir saldırıyı üzüntüyle görüyoruz. Üstelik bu tecavüzlerin devletin en üst makamlarından başlayarak, adeta komut alınmış gibi tüm seviyelerde görülmesi Türkiye Cumhuriyetinin sistemli bir saldırıya maruz kaldığının göstergesidir. Öncelikle ifade etmek isterim ki, Türkiye Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal Atatürk sahipsiz değildir. Bizler, bu ülkenin tüm yurtseverleri, bu hayâsızca akına göğsümüzü siper etmeye ve mücadele etme kararlılığında ve inancındayız. Unutulmamalı ki ulus olmak ancak sahip olunan ortak değerleri korumakla olur. Türkiye için bu değerlerin en önemlilerinden biri Cumhuriyet, bir diğeri ise Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk, Türkiye Cumhuriyetinin bir simgesidir.

Milli mücadelenin kahramanı, memleketin kurtarıcısı, devrimlerin mimarı olması nedeniyle hatırasına, eserlerine ve onu ifade eden varlıklara saldırılar, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetine ve onun kazanımlarına da bir saldırıdır. Bu tarz saldırılar milletimizde derin yaralar açmakta, toplumu kin ve nefrete itmektedir. Özellikle Atatürk’ün mirası makamlarda Cumhuriyetin faziletleri sayesinde oturanların fütursuzca sarf ettikleri hadsiz değerlendirmeler, ne yazık ki kimi kraldan çok kralcı yaltakçılarında Atatürk’e hakaret, hatta iftira etme cüretini doğurmuştur. Bunun en son örneği Samsun Büyükşehir Belediyesi iktidar partisi meclis üyesi ve aynı zamanda Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar’ın Mustafa Kemal Atatürk hakkında yapmış olduğu ahlaksız paylaşımlardır. Oysa Samsun, Cumhuriyetin ilk adım şehridir ve her Samsun’lu aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün hemşerisidir. Yerel yönetim meclisindeki bir üyenin Atatürk’e hakaret ve iftiraları, kendisini oraya getiren Samsun’luların tümüne de hakarettir. Atatürk ile özdeşleşen bu şehirde Atatürk’e hakaret ve iftira etmek hem densizlik hem hadsizlik hem de edepsizliktir. Şunu açıkça ifade etmek istiyorum ki; Türkiye Cumhuriyeti devrimlerini ve kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü her kim içine sindiremiyorsa, Cumhuriyetin faziletleri sayesinde olan işgal ettikleri o makamlardan derhal istifa etmelidir. Türkiye Cumhuriyetinin değerleri yasalarımızla da koruma altındadır. Bu sebeple Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Cumhuriyetine ve devrimlere dil uzatmak aynı zamanda suç teşkil eder.

ADD Samsun şubesi ve Türkiye Cumhuriyetinin emanetçileri olarak bizler; ismini dahi söylemek istemediğimiz kimi meclis üyesi makamını işgal eden zihniyete tüm hakaretlerini iade etmekle kalmıyor, bu ahlaksızlığa karşı Türkiye Cumhuriyetinin yasaları gereğince suç duyurusunda bulunduğumuzu tüm halkımıza duyuruyoruz. Bizler, Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençler olarak haykırıyoruz; Türkiye Cumhuriyetini asla yıkamayacaksınız! Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’da inşa ettiği bu Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır. Yaşasın Tek ve Ebedi Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk Yaşasın Cumhuriyet.”

Yapılan suç duyurusu ise şu şekilde:

add2 1

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber