resim yükle

40 Vali ve 50 Emniyet Müdürü değişecek!

40 Vali ve 50 Emniyet Müdürü değişecek!

Kararname geliyor Valiler ve Emniyet Müdürleri kararnamesi yola çıktı. 40 şehrin Valisi ve 50 Emniyet Genel Müdürü değişecek.

Valiler ve Emniyet Müdürleri hakkında verilecek önemli kararın önümüzdeki günlerde Resmi Gazete’de yayınlanması bekleniyor. 2018 yılında çıkması beklenene emniyet müdürleri kararnamesi bir türlü çıkmamış ve kararname 31 Mart seçimlerinden sonraya kalmıştı.

İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi kararı sonrası kararname tarihi biraz daha ertelendi ve 23 Haziran seçimlerinden sonraya kaldı. Gazeteci Murat Polat, Anayurt Gazetesi’nde bugün yayımlanan yazısında şu ifadeleri aktardı: “Ankara kulisleri valiler ve Emniyet müdürleri kararnameleri ile çalkalanıyor.

Valilerin yaz kararnamesi yine gündemde Önümüzdeki günlerde bir çok vali görev yerini değiştirecek neden olarak ise, bazı valiler ile milletvekilleri arasında yaşanan bazı polemikler gösteriliyor. Meclis kulislerinde konuşulanlar arasın da 40 civarında İl Valisi ile 50’ye yakın il Emniyet Müdürünün değişeceği konuşuluyor.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber