19 Mayıs ilçesinde esnaf isyan etti

19 Mayıs ilçesinde esnaf isyan etti
19.07.2018
3
A+
A-

19 Mayıs ilçesi Pazar Mahallesi Fatih Caddesi esnaflarının sıkıntıları bir türlü giderilemedi.

Pazar mahallesi esnaflarının iddialarına göre kaldırımlar bakımsız bunu 19 Mayıs Belediyesine bildirmelerine rağmen herhangi bir düzenleme yapılmamakla birlikte belediye yetkililerinden cevaben o caddenin bakım çalışmaları Samsun Büyükşehir Belediyesine ait olduğu ifade edilirken, Fatih Caddesi esnafı yıllardır bu caddeye herhangi bir bakım yapılmıyor dediler.

19 Mayıs ilçe Belediyesi yetkilileri Fatih Caddesinin bakım çalışmaları için Samsun Büyükşehir Belediyesine yönlendirilirken esnaflar Başkan Osman Topaloğlu için seçimde bizlerden nasıl oy istemeye gelecek konuyla alakalı bir çok defa talebimiz oldu burası Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet etmesi gerekiyorsa neden Başkan Osman Topaloğlu bizlere bu konuda yardımcı olarak sorunlarımızın giderilmesine yardımcı olmuyor dediler.

19 mayıs ilçesi pazar mahallesi fatih caddesi esnafları sıkıntılarını 19 Mayıs Belediyesine, İlçe Emniyet Müdürlüğüne sözlü olarak kaldırımla ilgili sıkıntılarını iletmelerine rağmen sorunun çözülmede Fatih cadde esnafları ilçe esnaf odasına şikayetlerini dilekçe yazılı olarak iletti. Esnaf odası şikayeti kabul edirek 19 Mayıs Kaymakamlığına ve 19 Mayıs Belediyesine ayrıca Samsun Büyükşehir belediyesine gönderdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden edinilen bilgiye göre 19 Mayıs ilçesi Pazar mahallesi Fatih caddesi esnaflarının kaldırımla ilgili sıkıntıların çözümü aşamasında Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli incelemelerin yapıldıktan sonra sorunun çözümü için gerekenler yapılacaktır denildi.

İşte Fatih caddesi esnafların sıkıntılarını belirten dilekçeleri;

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.