resim yükle

19 Mayıs Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel yarışma

19 Mayıs Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel yarışma
23.04.2021
A+
A-

Samsun 19 Mayıs İlçesinde, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. Yılı münasebetiyle 15 Temmuz Millet Meydanında bulunan Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol’un Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 19 Mayıs Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. Yılı münasebetiyle ilk ve ortaokul öğrencilere yönelik düzenlenen yarışma sonuçları açıklanarak ödülleri verildi.

19 Mayıs Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilkokul öğrencilerine yönelik ‘’ Arif Nihat Asya’nın ‘’BAYRAK’’ şiirini güzel okuma yarışması, ortaokul öğrencilerine yönelik ise ‘’MİLLİ EGEMENLİK’’ konulu resim yarışması düzenledi.

İlkokul öğrencilerine yönelik ‘’ Arif Nihat Asya’nın ‘’BAYRAK’’ şiirini güzel okuma yarışmasının birincisi Eymen Efe Akbulut ve Ortaokul öğrencilerine yönelik  ‘’MİLLİ EGEMENLİK’’ konulu resim yarışmasında ise birinci Esmanur Ekser’e katılım belgesi ve ödülleri İlçe Kaymakamı İbrahim Civelek tarafından verilirken, ikinciler İremsu Soylu ve Ela Arslan ‘ın ödülleri 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, üçüncüler Ecrin Kurban ve Regat Akta ‘nın ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol verdi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu “ 19 Mayıs Belediyesi olarak bizler çocuklarımızın evlerinde kaldığı bu sürede, güzel ve eğlenceli vakit geçirmeleri için bazı yarışmalar düzenliyoruz. Düzenlediğimiz yarışmalara yoğun katılım olması bizleri mutlu ediyor. Pandemi koşullarından dolayı milli bayramlarımızı okullarda öğrencilerimiz ile birlikte kutlayamasak da milli ve manevi duygularımızı yaşatmak adına yarışmalar düzenlemeye devam edeceğiz. 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün oluşturduğu komisyon tarafından belirlenen derece yapan öğrencilere altın ödülü verilirken yarışmaya katılan tüm öğrencilere ise katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.